Wszystko o jubilerstwie

Pełna wersja: Przeciąganie drutu , jak zacząć.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Prosze powiedzcie mi ludzie jak zaczynacie przeciąganie drutu powiedzmy że jakieś 3-4 mm drut ma na początku . Mam tylko przeciągadło a walcarki do drutu nie posiadam. Chodzi mi o to jakie patenty macie bo raczej ręcznie tego nie robicie.
Zakładając, że te 3,4 mm to średnica to równie dobrze można sobie wlewek przeciągać . Czlowieku nawet przy srebrnej "tysiaczce" to przeciąganie będzie jak orka na ugorze. Osobiście przeciągam "ręcznie" ale takich średnic nie robiłem (przeciągadło to chyba do szarniru) nawet takich otworów w ciagadle nie miałem. Może prościej będzie drut na wymiar kupić,albo popytać kto w okolicy za przysłowiowe piwo zwalcuje to na jakiś ludzki wymiar .
(09-17-2014, 05:45 PM)Erddill napisał(a): [ -> ]Zakładając, że te 3,4 mm to średnica to równie dobrze można sobie wlewek przeciągać . Czlowieku nawet przy srebrnej "tysiaczce" to przeciąganie będzie jak orka na ugorze. Osobiście przeciągam "ręcznie" ale takich średnic nie robiłem (przeciągadło to chyba do szarniru) nawet takich otworów w ciagadle nie miałem. Może prościej będzie drut na wymiar kupić,albo popytać kto w okolicy za przysłowiowe piwo zwalcuje to na jakiś ludzki wymiar .

Niestety nie posiadam walcarki do drutu a raczej jest niezbędna jeśli chce robić drut. Ale zawsze można pobawić sie w pomysłowego dobromila .
(09-17-2014, 07:17 PM)Pampalini napisał(a): [ -> ]Niestety nie posiadam walcarki do drutu a raczej jest niezbędna jeśli chce robić drut. Ale zawsze można pobawić sie w pomysłowego dobromila .


Można. Jak byłem ze 30 kilo młodszy to przedwojenne srebrne dwuzłotówki walcowałem tramwajem.[Obrazek: Emoticon%2002%20Laugh.ico]