Wszystko o jubilerstwie

Pełna wersja: antytarnish! ANTI-TARNISH
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. Poszukuje preparatu do zabezpieczenia srebra przed powstawaniem nalotu. Jakiś czas temu słyszałam o łagodnym i biodegradowalnym antytarnish! jednak nigdzie nie mogę znaleźć jaka firma produkuje tak delikatne środki. Myślałam, że może od Heimerle + Meule GmbH będzie tym czego poszukuje, ale niestety w specyfikacji produktu jest sporo substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Czy może kojarzycie w/w antytarnish! lub może stosujecie u siebie ten od Heimerle?
Z góry dziękuję za pomoc!!
(08-31-2018, 09:32 PM)Muimui napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich. Poszukuje preparatu do zabezpieczenia srebra przed powstawaniem nalotu. Jakiś czas temu słyszałam o łagodnym i biodegradowalnym antytarnish! jednak nigdzie nie mogę znaleźć jaka firma produkuje tak delikatne środki. Myślałam, że może od Heimerle + Meule GmbH będzie tym czego poszukuje, ale niestety w specyfikacji produktu jest sporo substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Czy może kojarzycie w/w antytarnish! lub może stosujecie u siebie ten od Heimerle?
Z góry dziękuję za pomoc!!

Dzień dobry, antytarnish to ogólna nazwa różnych systemów zabezpieczania srebra, domyślam się, że chodzi o powłokę polimerową (nano-polimer).
Taki produkt dostarczany jest w 2 opcjach: 
a) chemicznej
b) elektrochemicznej
Osobiście polecam elektrochemiczną - daje dłuższy czas ochrony, a polimer jest lepiej rozłożony na wyrobach.

Antytarnish można stosować nie tylko na wyrobach srebrnych, ale też na np różowe złoto.

W razie pytań wal na priv.

Pozdrawiam
PT