Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje prace - drugie podejście:)
#21
Zastanawiam się czy taka tarcza nadawała by się do zegarka, myślę że to byłby fajny pomysł. Idea
Tylko jaką grubość maksymalnie mogą mieć takie tarcze.
Widziałem wiele zegarków ze srebra, ale właściwie to były zegarki oprawione w srebro tak jak bursztyn lub inny kamień.
Właściwie to były bransoletki z zegarkiem. Cry
Leszku gdybyś mógł podać jakieś parametry to byłbym wdzięczny. Biggrin
Odpowiedz
#22
(06-07-2015, 11:42 PM)Krzysztekx napisał(a): Zastanawiam się czy taka tarcza nadawała by się do zegarka, myślę że to byłby fajny pomysł. Idea
Tylko jaką grubość maksymalnie mogą mieć takie tarcze.
Widziałem wiele zegarków ze srebra, ale właściwie to były zegarki oprawione w srebro tak jak bursztyn lub inny kamień.
Właściwie to były bransoletki z zegarkiem. Cry
Leszku gdybyś mógł podać jakieś parametry to byłbym wdzięczny. Biggrin

Za samą postawę już dałem "dzięksa" Aniołek Aniołek Serce Biggrin

Typowa tarcza dawnych zegarków emalierskich to około 1 mm. Ale Rolex i IWC robiły też tarcze kopułowe 0,6mm
Średnica taka na jaką pozwala koperta
Dzisiejsze zegarki z udawanymi tarczami mają grubość 0,6 - 0,8 mmm.

Ale jak tarcza będzie grubsza (co bardzo często stosują firmy jubilerskie np. Cartier, Van Appel) to przerobimy oś wskazówkową. Dla jubilerów nie będzie stanowić problemu. ( dla "zegarmistrza" stanowi problem za 2000 zł Biggrin )

Dla mnie zegarek to coś mistycznego i nie wyobrażam sobie w innej kopercie niż złoto, lub srebro.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#23
A to nowy wisior.
Miała być cukiernica, wyszedł liść O_o


   
Odpowiedz
#24
Czy to jest współzawodnictwo ? Ząbki Może połączycie oba wątki. Nie będę musiał dawać osobnych komentarzy i dodatkowo rozpisywać się Ząbki A tak na marginesie zaczyna mi się to podobać. Szkoda, że moja żona nie jest złotnikiem. Było by ciekawie Ząbki Mogę się powtórzyć starannie zrobione, ale miały być kwiatki Ząbki ( tym razem krawatka komponuje się z resztą, bez dodatkowych kółek Uśmiech )
Odpowiedz
#25
Kwiatek skończył w tyglu i w innej formie odjechał dzisiaj do klienta Biggrin
Odpowiedz
#26
(06-18-2015, 09:21 PM)kriss napisał(a): Czy to jest współzawodnictwo ? Ząbki

Jesteśmy małżeństwem. Całe nasze życie to współzawodnictwoZąbki
O większą powierzchnię spania, pierwszeństwo przy pilocie, czego słuchać  w warsztacieZąbki

A tak poważnie, to fajnie sie pracuje razem. I chyba nigdy nie byliśmy rywalami.
(Oby do następnego konkursuZąbki) Każde z nas ma trochę inne pomysły i podejście do pracy. Nawet często pracujemy w różnych godzinach. A jak się trzeba spieszyć, to się uzupełniamy bez zgrzytów.
Zresztą mamy dosyć podobne gusta.
Chociaż mi się poprzedni wisior bardziej podobał, mimo że za bursztynem niby nie przepadamZąbki
Odpowiedz
#27
(06-18-2015, 09:53 PM)olax napisał(a): Jesteśmy małżeństwem. Całe nasze życie to współzawodnictwoZąbki
O większą powierzchnię spania, pierwszeństwo przy pilocie, czego słuchać  w warsztacieZąbki

A tak poważnie, to fajnie sie pracuje razem. I chyba nigdy nie byliśmy rywalami.
(Oby do następnego konkursuZąbki) Każde z nas ma trochę inne pomysły i podejście do pracy. Nawet często pracujemy w różnych godzinach. A jak się trzeba spieszyć, to się uzupełniamy bez zgrzytów.
Zresztą mamy dosyć podobne gusta.
Chociaż mi się poprzedni wisior bardziej podobał, mimo że za bursztynem niby nie przepadamZąbki

Brzmi znajomo ...jeszcze w Polsce bedac nauczylem zone robic bizuterie i przez jakis czas robilismy razem . Bylo calkiem ciekawie . Teraz nasze drogi sie lekko rozjechaly , ja dalej z palnikiem , ona znalazla swoja droge i wsiakla w filcowanie Ząbki Ząbki  Patrzac jak ja to wciaga ,musze przyznac ,ze jest jeszcze gorsza niz ja bywam przy palniku ...tzn . czas sie nie liczy... nic sie nie liczy  , jest tylko ona i to co robi .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#28
(06-18-2015, 08:17 PM)Krzysztekx napisał(a): A to nowy wisior.
Miała być cukiernica, wyszedł liść O_o

super :-)
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#29
Dzisiaj z innej beczkiUśmiech

Tym razem moja żona dostała prezent na urodziny. Znowu dwudziesteZąbki

Ostatnio wzięło mnie na klepanie.
Poczytałem sobie parę wątków Angusa i ciężko było się powstrzymaćUśmiech
To pierwsza praca, więc litości.

               

Wieczorem będzie obiecany kwiatek dla KrissaUśmiech
Odpowiedz
#30
Wygląda trochę "mrocznie" ale prezentuje się świetnie Ząbki Wygląda jakby była niedokończona ale przez to coś w niej jest Ząbki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości