Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam na forum moje prace
#51
Ale własciwie jaki jest sens pokazywania wyrobów na forum nie oczekując jakiejkolwiek krytyki.

Jak pokazałam parę moich prac, to ktoś napisał, że to taka lepsza masówka". No ok. Mi się masówka kojarzy z czymś innym - odlewy, albo proste oprawy robione w paruset sztukach.
Po przemyśleniu stwierdziłam, że coś w tym jest, skoro sprzedaję jeden wzór parę razy. I każdy jest powtarzalny.
Postanowiłam się bardziej skupić na faktycznych unikatach, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy.
Mojemu mężowi Kriss napisał o sławetnej(  Biggrin ) zawieszce, że mu nie pasuje. Zaczął faktycznie się zastanawiać nad zawieszkami przy każdym wyrobie.
Przecież nie chodzi o to, żeby wszyscy pisali, jakie piękne, albo żeby nikt nic nie napisał, bo boi się urazić.
Każdy z nas się czuje w jakimś stopniu artystą i może mieć swoją wizję, ale z drugiej strony wszyscy musimy sprzedawać swoje wyroby, więc poznanie zdania innych jest chyba bardziej konstruktywne niż ochy i achy.
Nie będę udawać - uwielbiam czytać "ochy i achy" i czasem cierpię czytając krytykę, ale jak już pisałam, nie jesteśmy dziećmi, chcemy się rozwijać, to trochę musimy pocierpieć.
Poza tym jaka wartość mają w takim razie "ochy i achy"? Może są z grzeczności tylko?
I ostatnia sprawa. Nie uważam, że krytykować mogą tylko ludzie znający się na tym, co robimy. Naszymi odbiorcami i klientami nie są mistrzowie złotnictwa, ale zwykli ludzie. Ich opinia jest chyba również ważna. No chyba że robimy sztukę dla sztuki.
Zresztą żeby zauważyć że zdjęcia są kiepskiej jakości chyba nie trzeba ukończyć ASP o kierunku fotografia?
Odpowiedz
#52
(09-20-2015, 12:44 PM)orafo napisał(a): sądzę że warto otwierać buzie tylko z krytyką konstruktywną uzasadnianej  do fachowca którzy ma pewien poziom i pragnie rozwoju albo kiedy zapytają o opinie,

Czyli robotnik budowlany nie ma prawa głosu Biggrin  

(09-20-2015, 01:40 PM)olax napisał(a): Ale własciwie jaki jest sens pokazywania wyrobów na forum nie oczekując jakiejkolwiek krytyki.

Nie ma sensu dlatego pokazuję tutaj swoje wyroby jubilersko-podobne. Wasze zdanie więcej warte niż pieniądze klienta.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#53
Uśmiech  O ilu znam kręgi budowlane tam zawszy ktoś ma głos ( słuszność ich oceny to coś inego) Uśmiech
Jasne ze krytyka jest potrzebna nam wszystkim na przykład tarcza wykonana przez chłopaka który dopiero uczy się u mistrza
   
Cudownie wykonane ale pod kontem krytyki widzimy ze proporcje rzeźby naruszone
   
Mi jest tródno oceniać swoją biżuterie, (nie licząc osadzanie kamykow), to czemu nie zapytać u kolegów z fachu jak wam ten naiwny  przykład
 Trank123 mogę powiedzieć-uzasadnić swoje widzimi się na temat 2-3 robót, nie będą oni zbyt przyjemne, a po twojej reakcyj na jakość zdjęć, wnioskuje ze krytyka cie boli, to se lepiej  pójdę herbatę zapalże.  
 
 
Oprawiam ...
Odpowiedz
#54
(09-20-2015, 10:41 AM)Leszek napisał(a):
(09-20-2015, 10:01 AM)Erddill napisał(a):
(09-20-2015, 09:06 AM)mnap89 napisał(a): Bitwa! Bitwa! Ząbki
eeeee tam .

Wiadomo !! Nie ma jak bitwy grawerzy kontra emalierzy Biggrin Biggrin Biggrin



(09-20-2015, 10:22 AM)trank123 napisał(a): Jak komu przszkadza ze slaba jakosc zdjeć np.to niech ogląda profesjonalne zdjecia w magazynach i czasopismach robie fotki z reki dajac ogolnie ogladajacym mozliwosc zapoznania sie w danym temacie ,nie dysponuje na razie takim sprzetem uwarzam ze Pan krytyk sie czepia ....ma do tego prawo lizania dupy tu nie ma ale krytkujmy zjakims rozsadkiem....


Trank nie przeszkadza tylko takie dzieła powinny być pokazane jak najlepiej. Sam mam Colpixa za 80 zł i zobacz zdjęcia są w miarę Ok.
Mnap czyli Marek to super gościu - pomaga jak tylko coś potrzeba wstawił supe ksiązki o grawerowaniu, namówieł mnie na zakup walcarki, znalazł super prostnicę - nie ma o co kruszyć kopii.

To jestem na forum tym "złym gościem"   Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin  a jak widzisz zdobyłeś moje serce Serce  w dwa dni Biggrin .

Pozdrawiam  serdecznie i życzę wszystkim miłego dnia i emaliowania tarczy jak ja to robię :-)

Jak sie usowa zdejcia .....czy jest taka opcja....nie bedzie problemu jaki wam stworzylem jeszcze raz pisze ze robie zdecia z reki praktycznie na warsztacie aich jakosc nie odbiega od jakosci innych zdjec tez sa lepsze i gorsze..nainnych...chcialem sie nimi podzielic jakbym wiedzal ze takie sa wymagania to bym ich nie umiszczal mialem tylko takie .....i juz tylko tyle w tym temacie
Odpowiedz
#55
A nie mówiłem, że najmniejsza krytyka wywoła histerycznego focha?
Tutaj jest Polska i abo mi jaja kołyszesz, albo mnie zdradziłeś o świcie.


(brak emotki - "ręce opadają")
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#56
Miales racje. Jestes wróżką Ząbki

A pamietacie, był kiedyś niejaki "jedruś" czy cos takiego nick mial. Podobno jakis super znany i lubiany złotnik. Nie pamietam o co poszlo ale tez ktos mu chyba zwrocil na cos uwage, obrazil sie "no bo jak to plebs go bedzie krytykowal" i sluch o nim zaginal Język

Takze cactoos, wyglada na to, ze wszyscy zdrazeni o świcie, nóż w plecy i piachem po oczach Ząbki
Odpowiedz
#57
(09-20-2015, 10:25 PM)trank123 napisał(a): Jak sie usowa zdejcia .....czy jest taka opcja....nie bedzie problemu jaki wam stworzylem jeszcze raz pisze ze robie zdecia z reki praktycznie na warsztacie aich jakosc nie odbiega od jakosci innych zdjec tez sa lepsze i gorsze..nainnych...chcialem sie nimi podzielic jakbym wiedzal ze takie sa wymagania to bym ich nie umiszczal mialem tylko takie .....i juz tylko tyle w tym temacie

Nie usuwaj zdjęć. Po co ?  Walczyłeś o nie to niech są.  Jak zrobisz lepsze to podstawisz za te.

Najważniejsze że prace są wspaniałe Love
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#58
Trank123 ty naprawdę złe odebrałeś naszą reakcje, mylisz wymagania od rady o jakości zdjęć, Ja pierniczę masz WWW, włóczyłeś mnóstwo praczy i czasu na wyroby, ale zrobić stosowne zdjęcia - nie, poco ludziska i tak zjedzą. Wystarczyło ci małego krytycznego słowa żeby ?mieć urazę na cały forum. Włączaj się do dyskusyj, nikt cie nie zje.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#59
(09-20-2015, 08:24 PM)orafo napisał(a): Uśmiech  O ilu znam kręgi budowlane tam zawszy ktoś ma głos ( słuszność ich oceny to coś inego) Uśmiech
Jasne ze krytyka jest potrzebna nam wszystkim na przykład tarcza wykonana przez chłopaka który dopiero uczy się u mistrza

Cudownie wykonane ale pod kontem krytyki widzimy ze proporcje rzeźby naruszone

Mi jest tródno oceniać swoją biżuterie, (nie licząc osadzanie kamykow), to czemu nie zapytać u kolegów z fachu jak wam ten naiwny  przykład
 Trank123 mogę powiedzieć-uzasadnić swoje widzimi się na temat 2-3 robót, nie będą oni zbyt przyjemne, a po twojej reakcyj na jakość zdjęć, wnioskuje ze krytyka cie boli, to se lepiej  pójdę herbatę zapalże.  
 
 

Orafo, daj spokój z tymi proporcjami. Jak widzę takie prace......... mistrzostwo!
Odpowiedz
#60
(09-20-2015, 08:24 PM)orafo napisał(a): Uśmiech  O ilu znam kręgi budowlane tam zawszy ktoś ma głos ( słuszność ich oceny to coś inego) Uśmiech
Jasne ze krytyka jest potrzebna nam wszystkim na przykład tarcza wykonana przez chłopaka który dopiero uczy się u mistrza

Cudownie wykonane ale pod kontem krytyki widzimy ze proporcje rzeźby naruszone

Mi jest tródno oceniać swoją biżuterie, (nie licząc osadzanie kamykow), to czemu nie zapytać u kolegów z fachu jak wam ten naiwny  przykład
 Trank123 mogę powiedzieć-uzasadnić swoje widzimi się na temat 2-3 robót, nie będą oni zbyt przyjemne, a po twojej reakcyj na jakość zdjęć, wnioskuje ze krytyka cie boli, to se lepiej  pójdę herbatę zapalże.  
 
 
Tę tarcze wykonał uczeń? Orafo nie dołuj mnie proszę .... Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości