Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rury
#1
Mam pytanie bardzo pilne , Jakim sposobem wygina sie rurę srebrną np na bransoletkę? chyba zwykle wyginajac jak pręt czy blache się nie da , jak to się robi może ktos wie. Słyszałam że miedziana rura to sie łatwo wygina jak się najpierw wypalić w palniku szybko schłodzić do środka nasypać piachu zalutować końce i juz ale srebrna rura jest inna wiec pewnie taką prymitywną metodą sie nie da jak to sie robi , błagam napiszcie w miarę szybko bo robię prezenty na święta a za tydzień juz wyjężdzam i muszę wszystko zrobić w tydzień.
Odpowiedz
#2
Chodzi Ci o samo wykonanie rurki czy jej późniejsze profilowanie na ryglu ?
Odpowiedz
#3
Rura misi być zlutowana, najlepiej kupić taką. Wyżarzyć (schłodzić normalnie). Zaklepać jeden koniec. Nasypać drobnego piasku lub soli, ubić stukając w rurkę. Zaklepać drugi koniec. Wyginać szwem do wewnątrz na jakimś kołku o średnicy troszkę mniejszej niż potrzeba bo rurka trochę " wróci", ile wróci - to zależy od grubości ścianki i średnicy rurki sądzę że gdzieś 10 procent. Nie mam mnie w domu i nie mam zapisków, ale lepiej nawinąć troszkę mniejszą bo można rozciągnąć łatwo, a trudniej jest dogiąć (zmniejszyć). Po operacji oczywiście wysypujemy piasek Uśmiech
Odpowiedz
#4
Dokaldnie jak szamek napisał. Ty zresztą też - srebro i miedz czy tam złoto nie ma tutaj zadnego znaczenia.

Jest jeszcze opcja z drutem stalowym i przeciagadlem ale do tego raczej potrzeba tez przeciagarke.

Mozna tez wginac bez niczego wewnatrz ale tu juz potrzeba wprawy zeby rurka sie nie zapadła.

Przy złocie mozna jeszcze zrobic rurke na miedzianym/srebrnym rdzeniu ktory pozniej sie wytrawia.
Odpowiedz
#5
Marku a nie można giąć na rolkach jak rury stalowe ???
Odpowiedz
#6
Leszku, tez moza, tylko ze musialbys zrobic sobie taka mala maszyne do tego Język
Odpowiedz
#7
(12-04-2015, 07:05 PM)mnap89 napisał(a): Leszku, tez moza, tylko ze musialbys zrobic sobie taka mala maszyne do tego Język

Marku poszukaj w giętarkach do rur miedzianych, są takie małe tylko musisz dorobić odpowiednie "kamienie" co w przypadku złota wystarczy z plexi. Rolkową też chyba dasz radę sam zrobić przecież tu wszystko na śrubach można zrobić ?
Odpowiedz
#8
Rurę zalewasz stopioną w jakiejś kwarcie gorącą kalafonią. Czekasz aż zastygnie i wyginasz powoli rurę. Przy tej czynności kalafonia kruszy się i pęka. Po uzyskanym wygięciu kalafonie wypalasz palnikiem. Kupa przy tym dymu i smrodu dlatego lepiej to zrobić na wolnym powietrzu.
Odpowiedz
#9
Nie da się wyginać grubszych rur w inny sposób. Musi być czymś wypełniona bo się zapadnie. Oczywiście wyginasz szwem do środka.
Odpowiedz
#10
Da się też włożyć rzemyk odpowiedniej średnicy albo te takie sylikonowe/gumowe rzemyki (?)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości