Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palnik do topienia srebra
#11
czy najmniejszą dyszą peruna da się lutować srebrnymi lutami ok 700 stopni bardzo małe przedmioty z mosiądzu?
Odpowiedz
#12
-----
Odpowiedz
#13
chodzi o to Gziutku, że producent o tym palniku pisze że jest zasadniczo do lutowania miękkiego, ale największą dyszą można lutować LS45 itp. lutami, albo nawet miedzianymi
co innego jest maks temp płomienia, a co innego moc palnika i jego zdolność do stopienia konkretnej wielkości masy metalu, albo lutu jakiegoś typu, podgrzania lutowanego przedmiotu i utworzenia spoiny
dlatego pytam tych co mieli taki palnik w ręku i nim robili, czy ta najmniejsza dysza daje radę lutować srebrem niewielkie przedmioty
instrukcje czytałem, ale nic z nich nie wynika
dlatego zaistniałem na tym forum
Odpowiedz
#14
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#15
wcześniej używałem palnika prokson (przydaje się do dziś) . Od kilku lat używam  tego tlen+propanbutan do łańcuszków poniżej 1g. obojętnie czy srebro czy złoto. początki były marne , ale opanowanie płomienia nie trwało długo. Polecam. Ale jeszcze bardziej ułatwia pracę u mnie akurat jest PUK3
ps. 
na alliex..... są dużo tańszem, ale nie wiem jaka jakość.
Chwilowo z braku lepszego zajęcia, zarabiam na życie..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości