Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cos tam "wyklepałem" ...
#1
                        Co prawda nie nie można tego zaliczyć do biżuterii, ale zawsze to własnoręcznie. Jest to klamra/sprzączka do pasa typu wojskowego, to pierwsza moja próba pseudo repusowania Uśmiech.
Wykonanie to alpaka + mosiądz, repusowanie + lutowanie. Z chęcią posłucham opinii innych na ten temat.
Odpowiedz
#2
Od repusowania jest Angus. Tam możesz dużo poczytać. Podstawowe pytanie: na czym repusowałeś ( smoła, ołów ? )
Wygląda na to, że starałeś się wyciągnąć wzór od spodu, a zapomniałeś popracować od góry. U Angusa znajdziesz wiele
przydatnych rad.
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
(02-27-2017, 03:53 PM)kriss napisał(a): Od repusowania jest Angus. Tam możesz dużo poczytać. Podstawowe pytanie: na czym repusowałeś ( smoła, ołów ? )
Wygląda na to, że starałeś się wyciągnąć wzór od spodu, a zapomniałeś popracować od góry. U Angusa znajdziesz wiele
przydatnych rad.


Repusowałem na smole, w sumie zadowolony jestem z efektu, specjalnie nic nie szlifowałem czy polerowałem, chciałem żeby było widoczne że ręczna robota,a nie coś od sztancy . Dzięki i Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
fajne
kriss'owi chodzi o to, że repusowałeś tylko z jednej strony, jak być poprawił z drugiej te znaczek byłby lepiej zdefiniowany liniowo
Odpowiedz
#5
(02-27-2017, 05:32 PM)simoniculus napisał(a): fajne
kriss'owi chodzi o to, że repusowałeś tylko z jednej strony, jak być poprawił z drugiej te znaczek byłby lepiej zdefiniowany liniowo

Dzięki za słowa uznania, repusowane było z 2 stron , tylko awers jedynie lekko obrys, faktycznie możnaby to lepiej wyciągnąc choć w realu wygląda to trochę lepie ( nie jestem niestety specem od robienia dobrych zdjęć), niestety miałem do dyspozycji jedynie kilka puncyn i znikomą wiedze na ten temat. Fajnie że komuś się podoba, dzięki Simoniculus.
Odpowiedz
#6
(02-27-2017, 08:36 PM)orca2 napisał(a):
(02-27-2017, 05:32 PM)simoniculus napisał(a): fajne
kriss'owi chodzi o to, że repusowałeś tylko z jednej strony, jak być poprawił z drugiej te znaczek byłby lepiej zdefiniowany liniowo

Dzięki za słowa uznania, repusowane było z 2 stron , tylko awers jedynie lekko obrys, faktycznie możnaby to lepiej wyciągnąc choć w realu wygląda to trochę lepie ( nie jestem niestety specem od robienia dobrych zdjęć), niestety miałem do dyspozycji jedynie kilka puncyn i znikomą wiedze na ten temat. Fajnie że komuś się podoba, dzięki Simoniculus.

Trochę zajmowałem się repurserką,\.
Oczywiście na ołowiu ale też - początek pracy, w miękkim drewnie. No i głównie fajne wykuwaki ... większość sam se zrób - z czegokolwiek .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości