Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
białe złoto...
#11
http://srebroproma.pl/pl/
tutaj mozesz kupic czysty material oraz mozesz zamowic okreslony stop juz w konkretnej probie, skladzie czy formie.
Cena palladu jest obecnie wyzsza niz złota i jest tak mniej wiecej od poczatku tego roku jesli sie nie myle. Na spadek w najblizszym czasie nie licz. Predzej mozna sie spodziewac wzrostu cen pozostalych metali.
Mozesz kupic gotowe ligury do bialego palladowego w sklepach np alco, arma, em elektroalna i pewnie jeszcze kiklku innych. Musisz tylko prosic o dokladna nazwe stopu i producenta abys mogl sprawdzic co tam sie konkretnie znajduje. Czesto mozna sie spotkac ze stwierdzeniem "najlepsza ligura do bialego złota w kazdej probie", producent "najlepszy". Ale w lepszych sklepach nie powinienes miec problemu z uzyskaniem informacji o skladzie stopu.
Odpowiedz
#12
Razide - jak chcesz mieć "białe" obrączki i zrobić je sam - odradzam platynę - będziesz się bujał z obróbką wykańczającą nawet jak uda Ci się stopić, wywalcować i zespawać ( nie wiem jak wyposażony masz warsztat) , stop platyny ze srebrem będziesz miał na sto procent porowaty - srebro ma sporą różnicę temperatur topienia z platyną - "nałyka" się tlenu i przy krzepnięciu masz gwarantowane "bąble" -na dodatek stopy platyny są miękkie, trzeba bardzo uważać na obrączki doradzam zrób obrączki z palladu, najlepiej próby 500, też nie łatwo ale powinieneś dać radę, pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#13
(07-11-2019, 08:46 PM)jędruś napisał(a): Razide - jak chcesz mieć "białe" obrączki i zrobić je sam - odradzam platynę - będziesz się bujał z obróbką wykańczającą nawet jak uda Ci się stopić, wywalcować i zespawać ( nie wiem jak wyposażony masz warsztat) , stop platyny ze srebrem będziesz miał na sto procent porowaty - srebro ma sporą różnicę temperatur topienia z platyną -  "nałyka" się tlenu i przy krzepnięciu masz gwarantowane "bąble" -na dodatek stopy platyny są miękkie, trzeba bardzo uważać na obrączki doradzam zrób obrączki z palladu, najlepiej próby 500, też nie łatwo ale powinieneś dać radę, pozdrawiam serdecznie
jeszcze, jak chcesz białe złoto palladowe to powinieneś dać radę ale jest bardziej miękkie od palladu 500 i stop wcale nie jest jasny
Odpowiedz
#14
(07-11-2019, 08:50 PM)jędruś napisał(a):
(07-11-2019, 08:46 PM)jędruś napisał(a): Razide - jak chcesz mieć "białe" obrączki i zrobić je sam - odradzam platynę - będziesz się bujał z obróbką wykańczającą nawet jak uda Ci się stopić, wywalcować i zespawać ( nie wiem jak wyposażony masz warsztat) , stop platyny ze srebrem będziesz miał na sto procent porowaty - srebro ma sporą różnicę temperatur topienia z platyną -  "nałyka" się tlenu i przy krzepnięciu masz gwarantowane "bąble" -na dodatek stopy platyny są miękkie, trzeba bardzo uważać na obrączki doradzam zrób obrączki z palladu, najlepiej próby 500, też nie łatwo ale powinieneś dać radę, pozdrawiam serdecznie
jeszcze, jak chcesz białe złoto palladowe to powinieneś dać radę ale jest bardziej miękkie od palladu 500 i stop wcale nie jest jasny

ok dzieki :] poczytam.

ja z wosku do Cad Cama, zrobie obrączki po czym zatopie je albo w gipsie jubilerskim do odlewów albo dla pewnosci w masie ogniotrwałej fosforowej protetycznej, tam nawet i 2000 stopni nic raczej nie uszkodzi. metoda wosku traconego.

do obróbki mam mikrosilniki i roznego rodzaju frezy do tytanu albo pełne diamenty, gumki polerskie i inne pierdoly, cos poradze Puść oczko na obróbkę.

surowy rubin sam obrabiałem i polerowałem xD co było dość pracochlonne xD
Odpowiedz
#15
ps. a w próbie 500 palladu... jest 50% palladu a reszta xD? Złota? czy czegos innego hehe ? bo szukam patrze i cos malo o tym imformacji w necie
Odpowiedz
#16
witam :] mam juz prawie gotowe woskowe obrączki.

zastanawiam się jeszcze nad skladem stopu, przed zmniejszeniem ważą 1,4g (wosk) myślę że do 1g zejdzie ich waga, bez kanałów wlewowych.

powiedzcie mi, jak obliczyć ilość potrzebnego stopu w przypadku użycia palladu-złota-srebra?

xD nie wiem jeszcze ile czego, ale każdy ma oczywiście inną gęstość, jak to zrobić pany xD ?

pozdrawiam


ps, wiec jaki sklad ma pallad 500 xD ?
Odpowiedz
#17
(07-29-2019, 05:50 PM)Razide napisał(a): witam :] mam juz prawie gotowe woskowe obrączki.

zastanawiam się jeszcze nad skladem stopu, przed zmniejszeniem ważą 1,4g (wosk) myślę że do 1g zejdzie ich waga, bez kanałów wlewowych.

powiedzcie mi, jak obliczyć ilość potrzebnego stopu w przypadku użycia palladu-złota-srebra?

xD nie wiem jeszcze ile czego, ale każdy ma oczywiście inną gęstość, jak to zrobić pany xD ?

pozdrawiam


ps, wiec jaki sklad ma pallad 500 xD ?

nie wiem co Ci poradzić, nie mam żadnego doświadczenia z odlewaniem palladu, próbowałem wielokrotnie znaleźć w Polsce firmę odlewającą pallad ( wyroby nie półfabrykaty) - nie znalazłem, nikt się nie podjął , sam jestem ciekam jak Ci to wyjdzie, do palladu 500 dodatki = miedź i srebro
Odpowiedz
#18
(07-30-2019, 08:35 AM)jędruś napisał(a):
(07-29-2019, 05:50 PM)Razide napisał(a): witam :] mam juz prawie gotowe woskowe obrączki.

zastanawiam się jeszcze nad skladem stopu, przed zmniejszeniem ważą 1,4g (wosk) myślę że do 1g zejdzie ich waga, bez kanałów wlewowych.

powiedzcie mi, jak obliczyć ilość potrzebnego stopu w przypadku użycia palladu-złota-srebra?

xD nie wiem jeszcze ile czego, ale każdy ma oczywiście inną gęstość, jak to zrobić pany xD ?

pozdrawiam


ps, wiec jaki sklad ma pallad 500 xD ?

nie wiem co Ci poradzić, nie mam żadnego doświadczenia z odlewaniem palladu, próbowałem wielokrotnie znaleźć w Polsce firmę odlewającą pallad ( wyroby nie półfabrykaty) - nie znalazłem, nikt się nie podjął , sam jestem ciekam jak Ci to wyjdzie, do palladu 500 dodatki = miedź i srebro



a złoto i srebro ? czy miedz to muss?

pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Ciężar właściwy próby 0,585 jest koło 15,4 g/ cm3. Wosk pływa po wodzie. Na opakowaniu powinien być podany ciężar właściwy. Średnio to jest 0,96 g/cm3
Zostało tylko podzielić Ząbki
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#20
(07-30-2019, 08:09 PM)Razide napisał(a):
(07-30-2019, 08:35 AM)jędruś napisał(a):
(07-29-2019, 05:50 PM)Razide napisał(a): witam :] mam juz prawie gotowe woskowe obrączki.

zastanawiam się jeszcze nad skladem stopu, przed zmniejszeniem ważą 1,4g (wosk) myślę że do 1g zejdzie ich waga, bez kanałów wlewowych.

powiedzcie mi, jak obliczyć ilość potrzebnego stopu w przypadku użycia palladu-złota-srebra?

xD nie wiem jeszcze ile czego, ale każdy ma oczywiście inną gęstość, jak to zrobić pany xD ?

pozdrawiam


ps, wiec jaki sklad ma pallad 500 xD ?

nie wiem co Ci poradzić, nie mam żadnego doświadczenia z odlewaniem palladu, próbowałem wielokrotnie znaleźć w Polsce firmę odlewającą pallad ( wyroby nie półfabrykaty) - nie znalazłem, nikt się nie podjął , sam jestem ciekam jak Ci to wyjdzie, do palladu 500 dodatki = miedź i srebro



a złoto i srebro ?  czy miedz to muss?

pozdrawiam
pallad z samym srebrem będzie porowaty chyba że obojętnej atmosferze topione
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości