Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za minerał?
#1
Fotkę odszukałem na allegro u mnie brak aparatów Uśmiech

Pierwszy minerał jest taki sam .
Dwa następnie minerały w mocnych kolorach ,struktura zostaje ta sama ( kolor jak bursztyn , pomarańczowy , a następny pomarańczowy + malinowy ).

Twardy jest rysuje szkło i barwa zarysowania jest biała .


Jestem ciekaw co to jest



http://img01.allegroimg.pl/photos/orygin...4210370423
Odpowiedz
#2
Żółty kwarc?
Właściwie częściej jest widać kawałki bardziej skrystalizowane.
Odpowiedz
#3
ja tez tak myślę on ma napisanie turmalin , a żółty kwarc to niby cytryn piszą.
bo nazwy żółty kwarc nie widzie . Wiec jak jest ?
Odpowiedz
#4
żółty kwarc to cytryn
to nie jest turmalin
Odpowiedz
#5
No a taki cytryn ma wartość jest poszukiwany ?
Odpowiedz
#6
szczerze dosyć pospolity kamień lecz całkiem cenny na polskim rynku ceny nie są wysokie ostatnio widziałem 10 ct cytryn o szlifie szmaragdowym za ok 120 zł za szt.
Odpowiedz
#7
(07-15-2014, 12:04 PM)Aendeleril napisał(a): szczerze dosyć pospolity kamień lecz całkiem cenny na polskim rynku ceny nie są wysokie ostatnio widziałem 10 ct cytryn o szlifie szmaragdowym za ok 120 zł za szt.
to 12 zł karat (jakość średnia warta 10-30 zł ).

to znaczy jeden szlifuje mniejszy , tak z ciekawości co to biedzi i myślę ze tylko jak kamyki ""artystycznie +/-"" , ta krystalizacja przeszkadza Uśmiech

cenowo on chce 17,99 tu >>>>>> tylko pisze ze to turmalin
Odpowiedz
#8
(07-15-2014, 12:04 PM)Aendeleril napisał(a): szczerze dosyć pospolity kamień lecz całkiem cenny na polskim rynku ceny nie są wysokie ostatnio widziałem 10 ct cytryn o szlifie szmaragdowym za ok 120 zł za szt.

sorry ale nie mówimy to u szlifowanym kamieniu tylko surowej bryle jakości 'cegły' czyli nie nadającej sie do niczego więc podawanie takich przykładów
raczej nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
taki kamień jest 'NIC' nie warty !!!

poza tym po co ci to ?
zbierasz minerały ?
cokolwiek to jest to jakość jest beznadziejna

ps.

OK chyba już wiem o co chodzi
tutaj jest inny okaz od tego sprzedawcy gdzie widać różowy turmalin w żółtym kwarcu > który wygląda jak ten który pokazałeś
http://allegro.pl/turmalin-arbuzowy-w-kw...49526.html

tylko że ten jest niby z brazylii a tamten z nigerii Język

mysle że sprzedawca coś kręci lub sam nie wie co sprzedaje
Odpowiedz
#9
(07-15-2014, 02:28 PM)Opal Kingdom napisał(a): poza tym po co ci to ?

W nęci rozbieżność nazw jest duża i nie wiedziałem co to , trochę poczytałem po szperałem i wychodzi kwarc żółty "cytryn" myślałem ze coś lepszego Uśmiech

po co , nie wiem jednego szlifuje dla relaksu , z dużego tez coś zrobię .
on ma połysk szklisty .

Ja tez wychodzie z założenie ze nie wie , co sprzedaje bo pomyślałem ze mam turmalin i wiem gdzie go dużo , a tu rozczarowanie Zły
Odpowiedz
#10
Mystic troche to wszystko dziwne ale dla jasności
ten sprzedawca ma inne kamienie które są turmalinami
i teraz jak już troche wiem o co chodzi to wydaje mi sie że ty też masz jakieś turmaliny lecz podany przykład i opis był bardzo mylący.
nie widziałem wszystkich aukcji tego sprzedawcy lecz wydaje mi się że większość opisów jest zgodna z prawdą... być może pomylił się w opisie i był to turmalin w kwarcu ?

''..nie wiem jednego szlifuje dla relaksu , z dużego tez coś zrobię .
on ma połysk szklisty'' .
Uśmiech
???
to fajnie
ale wydaje mi się ze to są okazy 'kolekcjonerskie' które raczej nie nadają się do szlifowania.
jak dla relaksu to mozesz sobie poszukać jakiś kamyków sam.. po co wydawać pieniądze na coś co się do tego nie nadaje
opcja B to wydać więcej na coś dobrego co się nadaje
ale radze zdobyć więcej informacji przed zakupem !!

Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości