Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutoriale Art Clay
#1
Więcej co prawda czytam o Art Clay niż robię, ale tak jakoś to wychodzi.
Znalazłam kilka poradników więc podzielę się:

Tu taki podstawowy:
http://www.firemountaingems.com/beading_...docid=6915

[Obrazek: 6915_step1.jpg]


[Obrazek: 6915_step2.jpg]


[Obrazek: 6915_step3.jpg]


[Obrazek: 6915_step4.jpg]

[Obrazek: 6915_step5.jpg]

[Obrazek: 6915_step6.jpg]
Odpowiedz
#2
Znalazłam ciekawe poradniki o Polymer Clay:

[Obrazek: 20420048.jpg]

[Obrazek: 20420567.jpg]

[Obrazek: 20420126.jpg]

[Obrazek: 20420078.jpg]

[Obrazek: 20420181.jpg]

Wszystko ze strony: http://terredeffa.canalblog.com/archives...index.html
Odpowiedz
#3
(10-02-2009, 11:01 AM)jagoda napisał(a): Więcej co prawda czytam o Art Clay niż robię, ale tak jakoś to wychodzi.

Jagoda super !!!!. Czy ze artcley-owego srebra dałoby się zrobić tarczę do zegarka ?

Pozdrawiam i dziękuję.
Odpowiedz
#4
zrobić by się pewnie dało, tylko to ma dość duży skurcz przy wypalaniu
Odpowiedz
#5
20 % to faktycznie dużo. ???
Może dać z naddatkiem a po wypaleniu zeszlifować? Tylko czy można zrobić o grubości 0,4 mm i czystości 999 ?
Odpowiedz
#6
a tego to już nie wiem, nie testowałem materiału, kiedyś trochę sobie o nim poczytałem :]
Odpowiedz
#7
Art-clay to czyste srebro. Tarcze o grubości 0.4mm zrobisz, ale jej wytrzymałość mechaniczna jest znikoma. Jeżeli już, to wyfrezuj wzór w stalowym stemplu i większym młotkiem odbij srebrną blachę robiąc przekładkę z ołowiu lub stopu ołów/cyna
Odpowiedz
#8
(05-25-2015, 02:19 PM)kriss napisał(a): Art-clay to czyste srebro. Tarcze o grubości 0.4mm zrobisz, ale jej wytrzymałość mechaniczna jest znikoma. Jeżeli już, to wyfrezuj wzór w stalowym stemplu i większym młotkiem odbij srebrną blachę robiąc przekładkę z ołowiu lub stopu ołów/cyna

???????????????????? Biggrin   dla mnie to czarna magia.
Potrzebuję krążki ze srebra do robienia w emalii.
takie jak te z miedzi    

Nigdy nie pracowałem w srebrze dlatego dla mnie te matryce to czarna magia. Robiłem natomiast z porcelany a ten art clay to podobny materiał.
Odpowiedz
#9
Aer-clay to metalowe kulki o średnicy mikronów ( złoto, srebro, brąz ) Pod wpływem wysokiej temperatury materiał ulega spiekaniu. Leszek to co Ty potrzebujesz to srebrna blacha. Najlepiej 0.960 i wykrojnik do kółek. Masz giloszarkę. Możesz delikatny wzór zrobić w stemplu i odbić wzór na blasze. Dobra była by prasa co najmniej 15 Ton, ale od biedy duży młot i trochę krzepy wystarczy. Do tarcz nie potrzeba głębokiego tłoczenia.
Odpowiedz
#10
(05-25-2015, 02:43 PM)kriss napisał(a): Aer-clay to metalowe kulki o średnicy mikronów ( złoto, srebro, brąz ) Pod wpływem wysokiej temperatury materiał ulega spiekaniu. Leszek to co Ty potrzebujesz to srebrna blacha. Najlepiej 0.960 i wykrojnik do kółek. Masz giloszarkę. Możesz delikatny wzór zrobić w stemplu i odbić wzór na blasze. Dobra była by prasa co najmniej  15 Ton, ale od biedy duży młot i trochę krzepy wystarczy.  Do tarcz nie potrzeba głębokiego tłoczenia.

Wykrojnik mam :-)        ale blacha musi być 999 bo inaczej nie zrobię emalii.

Giloszarkę mam (nawet dwie) i nie mam kłopotu z robieniem wzoru.
Nie chcę matrycować
bo nie będzie efektu "diamentowania" od tego mam giloszarkę i rylce.
Potrzebuję tylko podkład srebrny z resztą dam sobie doskonale radę.
Sam robię podkłady ale z miedzi a ja potrzebuję srebro - krążek 37 mm + pierścień ( zlutowany lub nie).

               

na nich robię tarcze do zegara cloisonne    

pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości