Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taki tam prosty pierścionek:)
#1
Hej wszystkim;-)
Poniżej przedstawiam wykonany ręcznie pierścionek z użyciem najprostszych narzędzi z mojego zbioru;-) dokupiłem tylko precyzyjne pilniczki, kleszcze samozaciskowe grube (miałem ale cienkie do elektroniki SMD), boraks, kwas cytrynowy, gumki polerskie na dremel itp, reszta gdzieś od zawsze się walała po szafach. Palnik na zwykły gaz zapalniczkowy kiedyś przerobiony, dysza z palnika typu topex kupionego x lat temuUśmiech

Wrzucam na forum kilka zdjęć bo nie ukrywam ze to forum mi się przydało jak rozeznawałem temat, pierścionek powstał jako jednorazowa próba, był to taki prezent dla ładniejszej połówki ;-)

Wykonany ze złota 585, lut zrobiony poprzez dodanie odrobiny luty srebrnego do złota aby obniżyć temp topnienia. Z 3g złota wyszedł pierścionek ok 2.5g, wiec strat trochę było ale jak na pierwszy raz chyba nieźle ;-)
Powstawał trochę na raty w wolnej chwili, niestety nie wszystkie etapy zostały ujęte na zdjęciach, kamień to cyrkonia zakuta (też kupiona). 

Może kogoś zainspiruje ze bez doświadczenia, zaplecza też się daUśmiech

Pozdrawiam

                           
Odpowiedz
#2
bardzo mi się podoba, geniusz tkwi w prostocie Uśmiech
Odpowiedz
#3
Tez mi się podoba.
Bardzo w moim styluUśmiech

A jak na debiut, to naprawdę świetnie.
Odpowiedz
#4
przyznam, że największe wrażenie robi na mnie pierwsze zdjęcie. Zapalony palnik na podusi i wykładzinie Ząbki Zakładam, że opiłki z wykładziny zbiera Twoja druga połowa, ale jak na debiut to całkiem nie źle. Oby tak dalej, tylko uważaj na tą wykładzinę, bo będzie potrzebna straż pożarna Ząbki
Odpowiedz
#5
Bardzo fajna robota, tym bardziej, że narzędzi brak. Niektórzy jeśli nie maja sprzętu za parę tysi
siadają na dupie i głośno dają do zrozumienia, że nic z tym się nie da zrobić. GRATULACJE.
Odpowiedz
#6
Uśmiech
Coś tam złe kliknąłem. Brak wiedzy mojego syna informatyka  Rumieniec
Odpowiedz
#7
(05-28-2015, 10:18 AM)Krzysztekx napisał(a):
(05-28-2015, 10:15 AM)Krzysztekx napisał(a):
(05-24-2015, 11:44 PM)bartong napisał(a): Bardzo fajna robota, tym bardziej,że narządzi brak .Niektórzy jeśli nie maja sprzętu za parę tysi.
Siadają na dupie i głośno dają do zrozumienia ,ze nic z tym się nie da zrobić. GRATULACJE.
Coś tam złe kliknąłem .Brak wiedzy mojego syna informatyka  Rumieniec

Pod Twoim tekstem , po prawej stronie jest ikonka "Edytuj". Naciśnij i możesz poprawić każdy swój post.

Pierścionek super. :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości