Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie o wydruk + odlew
#21
(05-07-2014, 02:45 PM)kriss napisał(a): zobacz wk kociuba kraków
http://www.wkociuba.pl/Strona-glowna(1,,).aspx
ja u nich drukuję i odlewałem modele ze srebra. Cena zależy od czasu drukowania. Płaskie elementy drukuje szybko, wysokie długo i są drogie. To czy jest pusty, czy pełny nie ma znaczenia. Ja przykładowo drukowałem u nich coś takiego
http://www.krissart.pl/O%20Nas/Uslugi.html druk kosztował 270 zł. razem ze srebrnym odlewem 340. Lepiej wydrukować poprawić wosk i dać do odlania gdzieś taniej

Kriss a wydrukujesz mi tarczę o średnicy 37 mm z rantem ( srebro999) Love Love Love   ????? Plisssssssssssssssssssssssss.
Czy projekt w Corelu można dać ???

Pzdr Leszek
Odpowiedz
#22
wydrukowac to moze i tak, tylko pamietaj, ze przy odlewaniu plaskie i duze elementy lubia sie "zapasc" w siebie czasami
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#23
(06-02-2015, 11:20 AM)kfadrat napisał(a): wydrukowac to moze i tak, tylko pamietaj, ze przy odlewaniu plaskie i duze elementy lubia sie "zapasc" w siebie czasami

Dziękuję !!!!  Czyli ta metoda dyskryminuje zastosowanie do emalii gdzie nawet blacha z felerem jest nie do przyjęcia.
Odpowiedz
#24
nie koniecznie, odlew moze sie udac Uśmiech
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#25
(06-02-2015, 03:32 PM)kfadrat napisał(a): nie koniecznie, odlew moze sie udac Uśmiech

Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin   na drutowanie "miśka" który jest w moim avatarze straciłem ok 30-40 godzin to nie chcę kombinować z odlewem za 30 zł Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin
Dziękuję za poradę.
Odpowiedz
#26
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#27
Kfadrat ma rację.

Jesli jeden wzór masz zrobić w większej ilości sztuk, a poświęcasz tyle czasu na jego zrobienie, to lepiej zainwestować
W dobry odlew i nawet jak część nie wyjdzie, to zyskujesz mnóstwo czasu.

Kiedyś odlewalismy małe elementy - ruchome części zapięcia do bransoletek.

Zdarzało się, że parę sztuk nie wyszło, ale ogólnie wychodziły bardzo dobrze.
Musisz tylko znaleźć porządną odlewnię, która potrafi odlac takie drobne elementy.


Ale jesli to ma byc zawsze jedna sztuka z wzoru, to chyba faktycznie się nie opłacaSmutny
Odpowiedz
#28


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#29
Grubość 4 lub 5 mm??? chyba miało być 0.4 lub 0,5 mm
Odpowiedz
#30
masz jeszcze jedna opcje, mozesz kupowac monety juz wybite z czystego i je frezowac/skrawac/scokolwiek. To twardy material, to mam wrazenie, ze do takich rzeczy bedzie idealny. Kwestia tylko tego jaki bedziesz mial odpad przy takiej zabawie. Nie wiem czy przy 10 sztukach jest sens sie bawic w gumy i odlewy, ale jesli to ma byc w perspektywie kilku lat, to mozna zrobic gume np krazka o wymiarze 38x7mm i go tez dalej meczyc, ale to wlasciwie rzezba w gownie
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości