Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grawerunki w miedzi i jej stopach.
#21
Kiedyś pracowałem w firmie "GRAWMET" - datowniki, datowniki, datowniki.
Odpowiedz
#22
a wedlug mnie te krzywe literki to jest akurat zaleta, przynajmniej widac ze to reczna robota, jak cos jest idealne to wyglada na wyrob maszynowy

radzilbym sie skupic na wyrobieniu wlasnego stylu,chaotycznego w swym pieknie, niz nasladownictwie robotow jak w milionie innych firm grawerskich
Odpowiedz
#23
Kolejna próbka grawerunku w miedzi. Blacha ma wymiary 175 mm x 60 mm.
         

I jeszcze ostatnia praca wykonana na specjalne zamówienie. Pudełko na pierścionek zaręczynowy. Pudełko to sześcian o boku 40 mm wykonany z miedzianej blachy o grubości 0,8 mm, lutowany twardym lutem srebrnym. Wzory grawerowane ręcznie z użyciem grawerki pneumatycznej. Oksydowane ogniowo.
                       
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#24
Super! Jak widać, trening czyni mistrza Uśmiech
Odpowiedz
#25
(06-12-2015, 06:38 PM)pete napisał(a): Kolejna próbka grawerunku w miedzi. Blacha ma wymiary 175 mm x 60 mm.
 

I jeszcze ostatnia praca wykonana na specjalne zamówienie. Pudełko na pierścionek zaręczynowy. Pudełko to sześcian o boku 40 mm wykonany z miedzianej blachy o grubości 0,8 mm, lutowany twardym lutem srebrnym. Wzory grawerowane ręcznie z użyciem grawerki pneumatycznej. Oksydowane ogniowo.
   

Jestem pod wrażeniem tego pudełka a w zasadzie stylem jego grawerowania. Love
Zastanawiam się czy wykonałeś ten grawerunek planując czy na zasadzie spontaniczności ?  Bardzo lubię taki styl. Niesamowite.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#26
Leszku część wzoru była zaplanowana, głównie te okręgi i logo transformersów. Robiłem wg. wzoru ze zdjęcia ale cześć kresek wykonałem całkowicie spontanicznie bo nie chciało mi się wszystkich przenosić ze wzoru na blachę. Uśmiech
   
"Grawer Met" Paweł Tucki[url=http://www.facebook.com/MetaluBlask][/url]
Odpowiedz
#27
(06-12-2015, 10:00 PM)pete napisał(a): ... cześć kresek wykonałem całkowicie spontanicznie bo nie chciało mi się wszystkich przenosić ze wzoru na blachę. Uśmiech

Fantastyczną pracę wykonałeś.

Jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje :dlaczego lutujesz lutem srebrnym a nie mosiężnym do miedzi ?
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#28
Świetnie to wygląda, a sam pomysł bardzo mi pasuje Ząbki Gdyby to nie było tak czasochłonne sam chętnie bym wykonał oryginalne opakowanie do każdej sprzedawanej sztuki Uśmiech
Odpowiedz
#29
Kolejna próbka grawerunku w miedzi. Blacha ma wymiary 175 mm x 60 mm.

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=3252]      [Obrazek: attachment.php?thumbnail=3253]    
Kozacka praca niczym Sam Alfono
Odpowiedz
#30
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości