Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biżuteria z tytanu
#1
Witam tworzę biżuterię artystyczną z tytanu. Jest to metal coraz częściej wykorzystywany w jubilerstwie. Robienie biżuterii artystycznej z tytanu jest niezwykle ciężkie i wymaga całkiem pokaźnego warsztatu.
Zapraszam na bloga na ten temat http://tytanowe.com
oraz na moją stronę http://www.jubiko.eu
Od jakiegoś czasu wykonuję także obrączki tytanowe na zamówienie.
Tytan jest przyszłością branży jubilerskiej.
Proszę o podzielenie się uwagami i spostrzeżeniami na ten temat. Uśmiech
Odpowiedz
#2
Witaj na forum. Puść oczko
Jakaś nowa stronka? Wcześniej jej nie widziałem.
W srebrze już nie robisz?

"Tytanowe podstawy" po temacie myślałem ze wykonujesz jakieś podstawki z tytanu... ;]

Edit:
Jednak są nowości w srebrze, tego np. nie widziałem.

http://www.jubiko.eu/sklep/bransoletki/28-laciata.html

Bardzo ładna Puść oczko tylko czy ten sworzeń do zamykania nie wpadnie?


Był bym zapomniał, przenoszę do działu FIRMY, SKLEPY i HURTOWNIE, w dziale PROJEKTOWANIE I WZORY nie zamieszczamy reklam. Puść oczko
Odpowiedz
#3
Dziękuję pięknie z słowa uznania.
Sworzeń nie wypadnie jest zabezpieczony kulką.

Co do biżuterii z tytanu, jest ona coraz bardzie popularna. Na zachodzie i w stanach panuje na nią bum. U nas zaczyna zdobywać klientów, są to początki.
Głównie pojawiają się przywożone z Chin i Stanów proste pierścionki i obrączki. W Polsce artyści tworzą wyjątkową na cały świat biżuterię artystyczną z wykorzystaniem tytanu. Za granicą można takich artystów wymienić tylko kilku, reszta rynku to duże korporacje.
Mam nadzieję, że uda mi się wstrzelić w tę lukę. Tworzenie biżuterii artystycznej z tytanu a już z wzmacnianego takiego jakiego między innymi używam jest niezwykle trudne i wymaga całkiem pokaźnej wiedzy technicznej i dużego warsztatu.
Staram się wypromować trend na biżuterię tytanową. A blog http://tytanowe.com ma mi w tym pomóc.
Jeszcze raz dzięki za akceptację i niewywalenie mnie z forum Uśmiech
Odpowiedz
#4
(04-06-2011, 10:47 AM)jnolecki napisał(a): Jeszcze raz dzięki za akceptację i niewywalenie mnie z forum Uśmiech

Nie przesadzaj, aż tak strasznie to tu nie jest. Uśmiech

P.S.
4x pisałem ten post, mam dość nie rozpisuje się. ;]
Odpowiedz
#5
Też witam Cię serdecznie na forum.

Nawet nie wiedziałem, że można z tytanu takie cuda tworzyć.
Kupowałem kiedyś siostrze wisior z tytanu, ale był to bez porównania prostszy wzór.
A Ty tworzysz naprawdę arcydzieła.
Nie podejrzewał bym, że z tak trudnego metalu da się to zrobić.


[Obrazek: P11204431.jpg]
Odpowiedz
#6
Mi biżuteria z tytanu kojarzyła się z takimi prostymi wzorami. Ale te kwiatuszki są śliczneUśmiech
Odpowiedz
#7
I zdziwiłem się.
Po niku i tym, że biżuteria z tytanu spodziewałem się faceta, może nie koniecznie dużego i z brodą, ale jednak .
Tytan dotychczas kojarzył mi się raczej z solidnymi formami i produkcją przemysłową raczej.


A tu takie kolory i formy które zachwycają lekkością o którą tytanu bym nie podejrzewał. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jest to możliwe.
Sama rozwijałaś warsztat, czy miałaś jakiegoś guru?
Do srebra i złota dużo prościej znaleźć informacje o preparatach chemicznych, czy trawienie, czy oksyda, czy luty, wszystko jest podane na talerzu. A obróbka tytanu to zapewne wiele nowych wyzwań.
Przecież te kolory ta jakaś powłoka, nie farba?
Jak jest z trwałością tego?

[Obrazek: multikolor-z-czerwonymi-cyrkoniami.jpg]



Choć wewnętrznie jestem nieco zawiedziony. Liczyłem właśnie na tą surowość tytanu i myślałem, że znajdę jakiś wzór dla siebie...
A Twoje wyroby kierowane jednak są do kobiet.

Odpowiedz
#8
Niezmiernie się cieszę Uśmiech Dziękuję!!. Ewo i Maxxie zwłaszcza z waszej wypowiedzi się cieszę, bo tzn, że jest widoczne to, co chcę osiągnąć - nie mam co konkurować z precyzyjnie wyrobionymi wzorami, np Pana Hadrysia, więc chcę wykorzystać inne cechy tytanu - te mniej męskieUśmiech min pastelowe kolory tlenków i kowalność. Mało twórców umie też korzystać z możliwości wytrawiania tytanu, ponieważ niezwykle szybko się pasywuje. Czysty tytan wbrew pozorom jest kowalny i dość ciągliwy.
Jeśli chodzi o kolory Maxx, to można sporo znaleźć informacji na internecie pod hasłem "anodowanie tytanu". Podczas tego procesu układa się na powierzchni tytanu cienka, ale względnie twarda warstwa tlenków tytanu o różnych barwach - twardsza od oksydy na srebrze, ale i ona ściera się mechanicznie. Dlatego staram się nadawać barwy we wgłębieniach wzoru, a na powierzchni głównie stosuję w kolczykach i wisiorkach, bo mniejsze narażenie na zadrapania. Można też znaleźć inf o barwieniu w coca-coli, oczywiście też pod prądem i swego czasu też z tego korzystałam Uśmiech.

Zazwyczaj za sukcesem mężczyzny kryje się kobieta, a ja mam aż dwóch mężczyzn, w tym guru nauczyciela Uśmiech hihi. Nie jestem tak zdolna Uśmiech
Odpowiedz
#9
Proponuję, byś wybrała kilka swoich wzorów, z których jesteś zadowolona szczególnie i napisała wątek w dziale"WŁASNORĘCZNIE" koniecznie ze zdjęciamiUśmiech
Możesz adres swojego sklepu dać do sygnatury http://www.srebrnie.pl/usercp.php?action=editsig
wtedy każdy Twój post będzie też linkiem do Twojej strony.
Odpowiedz
#10
Ooo dzięki!!!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości