Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomocy!
#1
Witam,
z góry przepraszam za być może idiotyczne pytanie. Mam problem. Korzystając z porady koleżanki wyczyściłam moją srebrną biżuterię w roztworze woda+soda+sól. Tak, wyczyściło się wszystko. Jeden minus. Na dwóch pierścionkach został paskudny złoty nalot. Czy ktoś może powiedzieć mi, co to jest i czy mogę jeszcze jakoś uratować te pierścionki? Błagam o pomoc, uwielbiam je. Smutny
Odpowiedz
#2
Nalot możesz zetrzeć ściereczką, ale może to nie nalot, tylko posrebrzenie Ci zeszło i odsłoniło metal?
Odpowiedz
#3
Spróbuj poprawić chustka do polerowania srebra - ale jeśli plama będzie się powiększać to niestety podejrzewam ze pierścionek jest mosiężny i tylko posrebrzany. W takim przypadku pozostaje tylko ponowne posrebrzenie.
Odpowiedz
#4
Nie, biżuteria jest srebrna, próba 925. To nie są plamy, nie powiększa się. Mam ochotę wrzucić to na noc do zalewy z soli jeszcze raz, pierścionki i tak nie nadają się do noszenia, a może akurat zejdzie. Czytałam, że czarny nalot zanim stanie się czarny przechodzi przez całą paletę barw, w tym żółty. Może na moich pierścionkach schodzi warstwami Ząbki Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#5
Najlepiej zrób zdjęcie i wrzuć tutaj - lepiej zdołamy pomóc Uśmiech Bo nie widząc pacjenta ciężko jest powiedzieć co mu jest Ząbki
Odpowiedz
#6
Zaporożanka, nie słuchaj rad koleżanek tylko zanieś pierścionki do złotnika. Wypoleruje, skasuje kilka złotych od sztuki a będą wyglądały jak nowe. Nie da się domowym sposobem wypolerować biżuterii.
Odpowiedz
#7
Sad 
(09-11-2015, 07:15 AM)sfobodnyy napisał(a): Nie da się domowym sposobem wypolerować biżuterii.

Cry  to mnie zasmuciłeś  Cry też mam z tym kłopot - by doprowadzić srebro do blasku.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#8
leszek ty powinieneś dać radę, masz bormaszynę (magnum), to kilka szczotek wymiennych do tego i pasta polerska i się da
Odpowiedz
#9
Niestety polerowanie nigdy nie było moją mocną stronę Cry  Zawsze myślałem że wsadzę srebro do jakiegoś magicznego płynu i będzie ok. Biggrin  a tu dupa Biggrin
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#10
no niestety, chwilkę się trzeba pobawić, albo zrób sobie bębnówkę na wsad stalowy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości