Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leszek i jego "piękne" prace jubilerskie :-)) - warto czytać ten wątek :-) tu ikony
#1
Tongue 
Znacie mnie ??? rzadko się chwalę Biggrin Biggrin  w sumie nigdy się nie chwaliłem Biggrin Biggrin Biggrin  ale dzisiaj się pochwalę Biggrin Biggrin Biggrin .
Jestem tak zadowolony z wypalanka że pokarzę Wam pierwszym co wypaliłem.
Ikona emalierska lub icon enamell ewentualnie esmalte icon lub szmelc ikon ....   Biggrin

Materiał to miedź 1 mm ( 10 cmx8cm) trawiona i emaliowana jednym kolorem. Druty srebro 999. Tyko 3 razy w piecu !!!
Czas wykonania to 24 piwa czyli ok 24 godzin pracy. Czarny kolor to patyna własnego pomysłu ( opatentowana).

Proszę tylko o pozytywne komentarze a jak Ktoś ma podobne dzieła to o ich pokazanie w tym wątku będziemy je kopiować.


                                                       


Załączone pliki Miniatury
   
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#2
Widzę Leszku, że zainspirowałem Cię do wrzucenia prac Ząbki ?
Bardzo ładnie ! Uśmiech
Odpowiedz
#3
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#4
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#5
Dobry wieczór!!
WOW! Panie Leszku! Cudna ta ikonka! Gratuluję!!! Czytam i czytam zaległe wątki, jestem w połowie poświęconego emalierstwu i coraz większe mam opory żeby pokazać się od emalierskiej strony. Jesteście lata świetlne przede mną. Już wiem gdzie robiłam błędy. Pierwszy i podstawowy: zbyt cienka blacha miedziana.
Fajnie też, że zrobiliście sobie taki wewnętrzny wiosenny konkurs. Prace świetne, a to onieśmielające bardzo!
Doczytam i będę pytać Uśmiech
Jeszcze raz gratuluję. Pozdrawiam Karolina
Odpowiedz
#6
(09-01-2015, 07:24 PM)calabria napisał(a): Dobry wieczór!!
 WOW! Panie Leszku! Cudna ta ikonka! Gratuluję!!! Czytam i czytam zaległe wątki, jestem w połowie poświęconego emalierstwu i coraz większe mam opory żeby pokazać się od emalierskiej strony. Jesteście lata świetlne przede mną. Już wiem gdzie robiłam błędy. Pierwszy i podstawowy: zbyt cienka blacha miedziana.
Fajnie też, że zrobiliście sobie taki wewnętrzny wiosenny konkurs. Prace świetne, a to onieśmielające bardzo!
Doczytam i będę pytać Uśmiech
Jeszcze raz gratuluję. Pozdrawiam Karolina

Dziękuję Karolinko.

ps. za cienka blacha to nie problem, pracuję na 0,1 mm i daje radę.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#7
I następna iconka Biggrin
Materiał miedź 1 mm, trawionko, druty srebro 999, emalia milton bezołowiowa i schauer, 3 razy w piecu. Czas ok. 15 godzin.


Załączone pliki Miniatury
                                                                   
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#8
Świetnie Leszku, naprawdę świetnie!!! Co to za święty?
Odpowiedz
#9
Święty Eligiusz - patron złotników  a przynajmiej mi sie tak wydaje ;-)
Kwawł dobrej roboty panie kolego.
Albo patron emaliarzy.
Odpowiedz
#10
Jasna dupa! Ten szkielecik do emalii to ułożyć potrafię, ale te "hardy", "kontry" i "fluxy"... nie ogarniam.
A ikonka gicio!
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości