Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co nowego w pracowni i galerii
#41
Szczerze mówiąc sam się zdziwiłem tym efektem
Odpowiedz
#42
(05-29-2015, 04:11 PM)Nordwind napisał(a): Olax byl wybity do srebra kawaleczki bursztynu ulozyly sie röwnirz na dnie. Jak sie dokladnie przyjzec to widac to miejsce Ale  wyglada dobrze .

No to musiałes je naprawdę dokładnie ułożyć, żeby zakryć srebroUśmiech
Na drugi raz spróbuj sposobu z barwieniem kleju, nie będzie w ogóle widać przestrzeni miedzy drobinkami.
Chociaż na tym zdjęciu w ogóle tego nie widać.

Jak jest ciemny i mocno wyłuskowany bursztyn, a "szparki" są niewielkie, to możesz nawet zabarwic kakao, jak nie masz barwników.
A biały - żółty bursztyn, gdybyś kiedyś naprawiał, to używaj mąki ziemniaczanejZąbki
Wstawisz kawałek żółtego w ubytek, szpary zapychasz mąką, zalewasz cyjanopanem i po wyschnięciu szlifujesz i polerujesz - różnica jest niezauważalna. Zlewa się z bursztynem.
Odpowiedz
#43
Olax starałem się ułożyć je jak najdokładniej. Następnym razem tak zrobię jak napisałaś i pokażę . To dla mnie poważny kłopot te obrączki dobrze zchodza ale często mam takie oto reklamacje naturalnie najczęściej po uderzeniu w coś - do tej pory odsyłałem do producenta na wymianę kamienia, ale to trwa i kosztuje dodatkowo - jak nawet wymieni kamień za darmo to przesyłki no i czas.
Jak już kiedyś pisalen dokupuje do moich sklepów inne wyroby bo sam bym nie nadążył poza tym nie było by takiego urozmaicenia. Jeszcze jedno pytanie Jakie barwniki do tego kupić ?
Odpowiedz
#44
Nordwind, najlepsze są barwniki do żywic.
Najlepiej szukaj w sklepach dla plastyków, bo jest największy wybór kolorów.
Ale od biedy mogą być spożywcze, jeśli dobierzesz kolor.
Przy barwnikach rozpuszczalnych w wodzie, musisz wziąć pod uwagę że żywica może dłużej zastygać albo barwnik słabo się rozpuścić.
Odpowiedz
#45
Krzysztekx dzięki za podpowiedz poszukam w internecie bo mieszkam w takim rejonie gdzie tego typu rzeczy nie dostane.
Odpowiedz
#46
No i stało się to co wcześniej czy później stać się musiało . Po ponad 20 tu latach służby w warsztacie dzisiaj wyzionol ducha mój piec do topienia.
Potrzebuje pilnie nowy podpowiedzcie jaki byłby waszym zdaniem dobry. Potrzebuje o pojemności 1 Kg.
Odpowiedz
#47
(11-13-2015, 11:11 PM)Nordwind napisał(a): No i stało się to co wcześniej czy później stać się musiało . Po ponad 20 tu latach służby w warsztacie dzisiaj wyzionol ducha mój piec do topienia.
Potrzebuje pilnie nowy podpowiedzcie jaki byłby waszym zdaniem dobry. Potrzebuje o pojemności 1 Kg.

Zamów sam wkład, albo nawiń sobie nową spiralę.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#48
nie mam u kogo zamówić wiec kopiłem taki.
http://www.ebay.de/itm/111550919503?_trk...EBIDX%3AIT
cactoos - ale dziękuje za poradę.
Odpowiedz
#49
robie sobie lut srebrny.

Srebro
[Obrazek: IMG_5499_zpsxvxyx7eg.jpg]

Miedz
[Obrazek: IMG_5502_zpsgqfzjm7v.jpg]

Cynk
[Obrazek: IMG_5501_zpst9ok9e61.jpg]

Srebro z miedzią

[Obrazek: IMG_5508_zpsedqdveip.jpg]

Cynk na końcu
[Obrazek: IMG_5511_zpssldvr2oi.jpg]

i do walca.

[Obrazek: IMG_5512_zpsgybjhn5v.jpg]
.
Odpowiedz
#50
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości