Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tania drukarka 3D
#1
Szukam dla siebie prezentu na urodziny, i stwierdzilem ze chce sobie nabyc jakas drukarke 3d. Oczywiscie zasosowanie "domowe" typu wydrukowanie lyzki itd, najlepiej w okolicach cenowych rzedu 2-3 tys pln. Wiem, ze to smietnik, ale nie bede na tym drukowac zadnej bizuterii takze te wszystkie solidskejpy i inne asigi sa mi srednio potrzebne. Czy zna ktos jakas firme/model godne polecenia w takim budzecie?
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#2
Jeśli chodzi o drukowanie prostych modeli z materiału ABS w całkiem niezłej jakości, polecam drukarki UP Printers. Ja sam używam modelu UP Plus 2 i efekty są naprawdę niezłe. Mogę podesłać zdjęcia modeli wykonanych na tej maszynce. Ewentualnie odsyłam do strony www.up3d.pl
Odpowiedz
#3
Biżuterię drukujesz tym smarkiem z dyszy o otworze pół milimetra? Gratulacje!
Drukarką FDM wstyd nawet zabawkę dziecku wydrukować bo powie, że wiocha.

Ups! Sorry, nie doczytałem, że to odpowiedź na post kwadrata, który chce drukarkę do śmieci. Biggrin
Jednak się będę upierał, że to zmarnowane pieniądze. To już lepiej kupić frezarkę CNC.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#4
bizuterie takim czyms? nie daj Boze. Dla zabawy raczej ja chcialem. Zamowilem juz na allegro jakiegos reprapa i3 do zlozenia, zobaczymy co to bedzie i jak to wyjdzie, ale i tak nie wiaze z tym wielkich planow
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz
#5
Pojawiła się już druga maszyna firmy FormLabs - Form-2, którą można biżuterię drukować.
Cena 3200 ojro ale warta tej kasiory. Można użyć żywicy do odlewania i jednorazowo 
pyknąć sobie np. sto pierścionków. Szybko się zwróci.


http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprz...ka-3d.aspx
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#6
(11-23-2015, 12:55 PM)cactoos napisał(a): Pojawiła się już druga maszyna firmy FormLabs - Form-2, którą można biżuterię drukować.
Cena 3200 ojro ale warta tej kasiory. Można użyć żywicy do odlewania i jednorazowo 
pyknąć sobie np. sto pierścionków. Szybko się zwróci.


http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprz...ka-3d.aspx

Można na niej odlać cyfry i indeksy do zegarka ?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Odpowiedz
#8
Odpowiedz
#9
Leszek, najprościej tak.

Prasa balansowa.

Kostka stalowa z wyrytym/ wyfrezowanym/ wytrawionym wzorem

O taka

[Obrazek: 4.jpg]
Cienka blaszka złota/srebrna 0,2 mm nieodpuszczona po walcowaniu
Kawałek tworzywa/ płytki PCV

Blaszkę kładziesz na wzór ( musi być nieco większa od obrysu wzoru), nakrywasz kawałkiem PCV i drugą, gładką, stalową płytką
i walisz balansówką ile pary w łapach. Ostry brzeg matrycy zadziała jak wykrojnik a ściśnięte PCV jak tłocznik. Gotowe.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#10
(11-23-2015, 12:55 PM)cactoos napisał(a): Pojawiła się już druga maszyna firmy FormLabs - Form-2, którą można biżuterię drukować.
Cena 3200 ojro ale warta tej kasiory. Można użyć żywicy do odlewania i jednorazowo 
pyknąć sobie np. sto pierścionków. Szybko się zwróci.


http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprz...ka-3d.aspx
toz to pelny profesjonal, ale w sumie 3200 eur to nie jest cena tak zaporowa jak dziesiatki tys usd za solidscape
przyblizona wartosc to od PIŃCET do MYLJOOOOOOOOOOOOONA. Wycena moze sie znacznie roznic od rzeczywistej wartosci  Smutny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości