Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grawerka jubilerska
#1
Zastanawiam się nad zakupem grawerki, kwota około 20000zł. Zastosowanie typowo jubilerskie, do grawerowania na medalikach, zegarkach, obrączkach, piórach, tabliczkach do pamiątek. Niestety nie wiem którą wybrać. Macie może doświadczenie z grawerkami które byście polecili, jakie odradzili. Może znacie firmę które daję grawerki w leasing, albo kredyt niskoprocentowy (najlepiej 0% Uśmiech
Odpowiedz
#2
20000 :-)
 Co tak tanio , co to za grawerka.
Odpowiedz
#3
Chodzi mi o grawerkę komputerową.
Znajomy ma tą:
http://alco.com.pl/grawerka-komputerowa-...d4847.html
jest bardzo zadowolony, ale cena jest wysoka

Myślałem też o tej:
http://alco.com.pl/grawerka-wycinarka-ko...d4467.html

Miałem nadzieje że pracował ktoś na jakiejś innej która jest bardzo dobra a można ją kupić za około 20 000
Odpowiedz
#4
zalezy ci na grawerowaniu obraczek/pierscionkow to MAGIC 3 odpada poniewaz jest tylko do powierzchni płaskich.
muissz celowac wyzej czyli MAGIC 5 lub MAGIC 7. albo dokupic dodatkowa maszyne MAGIC R tylko do przedmiotow okraglych za jedyne 10k wiec juz masz cene RX-7 lub MAGIC 7.

Z tego co wiem Bafi posiada jakiegos MAGICA ale ktorego to nie wiem. Moze powie cos wiecej na jego temat

Z tego co wyczytalem Gravotech M20 to lipa poniewaz aby maszyna byla w pelni funkcjonalna potrzeba dokupic sporo "modułów" do innych zadań co dodatkowo podnosi nie mala cene urzadzenia 25k
Odpowiedz
#5
 Witam. Mam grawerkę Magic 7. Graweruje powierzchnie płaskie, długopisy, obrączki w środku i na zewnątrz, dobrze graweruje zdjęcia. Świetnie sprawuje się też jako wycinarka. Pracuję na niej od trzech lat. Jestem bardzo zadowolona, to dodatkowa kasa, mam dużo zleceń na grawerowanie. Rozmarzony
Odpowiedz
#6
Brałem pod uwagę magic5, ale widzę że trzeba wydać na grawerkę 30 brutto. Dziś dzwoniłem o leasing to wychodzi że kwota wzrasta o 12,7% z okresem spłaty 36mcy.
Nina-co na niej wycinasz?
Odpowiedz
#7
5 tez dobra. W zasadzie nie rozni sie wiele od 7 teoretycznie.
W kwestii kredytu lub leasingu to nie wiem skad jestes bo to nie wszedzie obowiazuje - ale jest cos takiego jak inicyjatywa JEREMIE jest to kredyt ze wsparciem eu. warunki ustala indywidualnie posrednik i np u mnie w miescie bylo oprocentowanie 1% rocznie okres do 60 miesiecy, kwota max 50,000 zł. bez zadnego ubezpieczenia i innych pierdół. Niby banki tez oferuja kredyty dla firm ze wsparciem unijnym ale tam oprocentowanie zaczyna sie od 10% wiec lipa.
Odpowiedz
#8
(12-07-2015, 06:10 PM)Nina napisał(a):  Witam. Mam grawerkę Magic 7. Graweruje powierzchnie płaskie, długopisy, obrączki w środku i na zewnątrz, dobrze graweruje zdjęcia. Świetnie sprawuje się też jako wycinarka. Pracuję na niej od trzech lat. Jestem bardzo zadowolona, to dodatkowa kasa, mam dużo zleceń na grawerowanie. Rozmarzony

Ninka jak masz jakieś zdjęcia to wstaw.

Ja pracowałem na Rolandzie MX20 i był bardzo ok. ale byłem nastawiony tylko na prototypy tarczy.
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#9
(12-07-2015, 07:28 PM)bialaskl napisał(a): Brałem pod uwagę magic5, ale widzę że trzeba wydać na grawerkę 30 brutto. Dziś dzwoniłem o leasing to wychodzi że kwota wzrasta o 12,7% z okresem spłaty 36mcy.
Nina-co na niej wycinasz?

Wycinam najczęściej kształty takie jak serduszka, krążki pełne i ażurowe, całe imiona do naszyjników, projektuje w programie, dokładnie łączę litery, przesyłam do grawerki, no i leci. Jak będę miała zlecenie wstawę zdjęcie.
Odpowiedz
#10
(12-07-2015, 08:30 PM)Nina napisał(a): Wycinam najczęściej kształty takie jak serduszka, krążki pełne i ażurowe, całe imiona do naszyjników, projektuje w programie, dokładnie łączę litery, przesyłam do grawerki, no i leci. Jak będę miała zlecenie wstawę zdjęcie.

Nina wycinasz srebro i miedź o grubości 0,2 - 0,5 mm ?   jak małe litery możesz wyciąć ?
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości