Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierscie- bursztyn a w nim jaspis
#1
Klientka wymysliła sobie taki pierscionek: jaspis a w nim rozwiercone miejsce i bursztyn. Zaproponowałam zamiane, czyli bursztyn, a w nim jaspis, bo bursztyn łatwiej rozwiercic. Mowi, ze nawet ta wersja jej bardziej siada Puść oczko
Macie jakis pomysł jak to technicznie ugryzc? Najlepiej byłoby miec taki bursztyn "donat", lub rozwiercic srodek, ale to duza strata, do niego oprawka od wewnatrz i zewnatrz i do tej wewnetrznej włożyc jaspis, tylko jak to zagiac w srodku do jaspisa? albo dwie oprawki. Jedna dla bursztyna od wewnatrz, a druga zaraz obok dla jaspisa, jesli byby typowym okrąglym kaboszonem.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#2
Wiem o czym mowisz. Z tego co kojarzę najczęsciej robią to w ten spoosb: robi sie mala oprawke i zakuwa mniejszy kamien, polerka bla bla bla na byc na gotowo. Nastepnie robisz oprawke na duzy kamien i miejsce w nim w kroe idealnie pasuje mala oprawa. Oprawiasz duzy kamien i mała oprawke wklejasz na jakis obry klej. Pasowanie musi byc idealne. inaczej trzeba dac duzo kleju i to brzydko wyglada.
Jesli kamien wewnetrzy jest dosc spory zawsze mozesz wyciac otwor w bursztynie zamiast go wiercic - wtedy to co wytniesz(nie wiem jak duze) zostaje i mozna to jeszcze do czegos wykorzystac.
Odpowiedz
#3
(12-18-2015, 10:02 AM)mnap89 napisał(a): Wiem o czym mowisz. Z tego co kojarzę najczęsciej robią to w ten spoosb: robi sie mala oprawke i zakuwa mniejszy kamien, polerka bla bla bla na byc na gotowo. Nastepnie robisz oprawke na duzy kamien i miejsce w nim w kroe idealnie pasuje mala oprawa. Oprawiasz duzy kamien i mała oprawke wklejasz na jakis obry klej. Pasowanie musi byc idealne. inaczej trzeba dac duzo kleju i to brzydko wyglada.
Jesli kamien wewnetrzy jest dosc spory zawsze mozesz wyciac otwor w bursztynie zamiast go wiercic - wtedy to co wytniesz(nie wiem jak duze) zostaje i mozna to jeszcze do czegos wykorzystac.


Załączone pliki Miniatury
   
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#4
Kurcze całe moje wyposiny nie opublikowały sie , a tylko samo zdjecie.
No wiec jeszcze raz.
Robie oprawke dla jaspisa, sama czy przylutowac do blachy? ale w sumie po co. porawiam , poleruje
Potem robie oprawke dla rozwierconego bursztyna. Przylutowuje ja do blachy, wycinam, potem do obraczki. Calosc obrabiam poleruje oprawiam bursztyn. I do tego wklejam oprawiony jaspis?
I zdj które zalaczylam to moja mała obawa, czy nie bedzie takiej luki, i czy nie bedzie widac czasem dziury pomiedzy bursztynem a jaspisem.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#5
(12-18-2015, 10:35 AM)Moonlight napisał(a):
(12-18-2015, 10:02 AM)mnap89 napisał(a): Wiem o czym mowisz. Z tego co kojarzę najczęsciej robią to w ten spoosb: robi sie mala oprawke i zakuwa mniejszy kamien, polerka bla bla bla na byc na gotowo. Nastepnie robisz oprawke na duzy kamien i miejsce w nim w kroe idealnie pasuje mala oprawa. Oprawiasz duzy kamien i mała oprawke wklejasz na jakis obry klej. Pasowanie musi byc idealne. inaczej trzeba dac duzo kleju i to brzydko wyglada.
Jesli kamien wewnetrzy jest dosc spory zawsze mozesz wyciac otwor w bursztynie zamiast go wiercic - wtedy to co wytniesz(nie wiem jak duze) zostaje i mozna to jeszcze do czegos wykorzystac.

Musisz wybrać taki jaspis, który będzie miał prawie pionowe ścianki boczne. Przynajmniej przy podstawie, tam gdzie sięga kasetka.
Możesz w jakimś, który masz delikatnie zeszlifować krawędź dolną, żeby taką pionową ściankę zrobić. Wklejasz go w oprawkę i po wklejeniu jeszcze dokuwasz, że by był dokładnie dopasowany.
Wtedy po wklejeniu w bursztyn oprawka nie zostawi szpary, bo będzie praktycznie pionowa.
A jeśli nawet zostanie szpara, to będzie tak mała, że praktycznie niewidoczna.
A jeśli jaspis jest malutki i niski, to możesz wklejać taki, jak narysowałaś, wtedy szpara tez będzie minimalna. wklej go trochę wyżej, niż powierzchnia bursztynu. Im wyżej go ułożysz, tym mniejsza szpara zostanie.
Odpowiedz
#6
(12-18-2015, 10:46 AM)olax napisał(a):
(12-18-2015, 10:35 AM)Moonlight napisał(a):
(12-18-2015, 10:02 AM)mnap89 napisał(a): Wiem o czym mowisz. Z tego co kojarzę najczęsciej robią to w ten spoosb: robi sie mala oprawke i zakuwa mniejszy kamien, polerka bla bla bla na byc na gotowo. Nastepnie robisz oprawke na duzy kamien i miejsce w nim w kroe idealnie pasuje mala oprawa. Oprawiasz duzy kamien i mała oprawke wklejasz na jakis obry klej. Pasowanie musi byc idealne. inaczej trzeba dac duzo kleju i to brzydko wyglada.
Jesli kamien wewnetrzy jest dosc spory zawsze mozesz wyciac otwor w bursztynie zamiast go wiercic - wtedy to co wytniesz(nie wiem jak duze) zostaje i mozna to jeszcze do czegos wykorzystac.

Musisz wybrać taki jaspis, który będzie miał prawie pionowe ścianki boczne. Przynajmniej przy podstawie, tam gdzie sięga kasetka.
Możesz w jakimś, który masz delikatnie zeszlifować krawędź dolną, żeby taką pionową ściankę zrobić. Wklejasz go w oprawkę i po wklejeniu jeszcze dokuwasz, że by był dokładnie dopasowany.
Wtedy po wklejeniu w bursztyn oprawka nie zostawi szpary, bo będzie praktycznie pionowa.
A jeśli nawet zostanie szpara, to będzie tak mała, że praktycznie niewidoczna.
A jeśli jaspis jest malutki i niski, to możesz wklejać taki, jak narysowałaś, wtedy szpara tez będzie minimalna. wklej go trochę wyżej, niż powierzchnia bursztynu. Im wyżej go ułożysz, tym mniejsza szpara zostanie.

Juz wszystko wiem!

Olax piekny ten zamek na skale
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć." N. Hill
Odpowiedz
#7
Rumieniec
DziekujęUśmiech
Odpowiedz
#8
Ja to robię tak , bo staram się nie używać kleju. Tylko oprawka musi być stożkowa, zwężająca się do dołu. Może sie na coś przyda , zamieszczam.

       
Odpowiedz
#9
(12-18-2015, 11:22 AM)olax napisał(a): Rumieniec
DziekujęUśmiech

Olax dasz linka gdzie kupujecie te brązowe okrągłe żemienie do zawieszek.
Odpowiedz
#10
(12-18-2015, 01:36 PM)Pampalini napisał(a):
(12-18-2015, 11:22 AM)olax napisał(a): Rumieniec
DziekujęUśmiech

Olax dasz linka gdzie kupujecie te brązowe okrągłe żemienie do zawieszek.

Ja je kupuję na miejscu w Granicie, lub  Spójni.
Przez internet nie lubię, bo rzemienie bywają nędznej jakości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości