Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy to malachit?
#1
witajcie serdecznie,
moja małżonka zakupiła ostatnio na jakiejś wyprzedaży naszyjnik z kamieni za 10zł. w pracy koleżanka chciała go odkupić za nawet 50zł ale żona nie sprzedała, inna koleżanka jej podpowiedziała, że te kamienie to może być malachit lub jego sieczka?? co wy o tym sądzicie bo ja sie wogóle nie znam.

średnica kamieni 12mm
waga: ok 2,43g - szt.
w miejscu kontaktu mają charakterystyczne dla kamyków otarcia, wiec to na pewno nie jakieś plastikowe badziewie.


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#2
wygląda to na jakąś ceramikę. Weź pilnik do paznokci od żony i zapiłuj. Z malachitu będzie zielony
pył. Z ceramiki biały i pokaże się biały środek koralika
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#3
Sprzedaj za 50 zł Uśmiech
Odpowiedz
#4
(02-04-2016, 02:37 PM)mateo_2388 napisał(a): witajcie serdecznie,
moja małżonka zakupiła ostatnio na jakiejś wyprzedaży naszyjnik z kamieni za 10zł. w pracy koleżanka chciała go odkupić za nawet 50zł ale żona nie sprzedała, inna koleżanka jej podpowiedziała, że te kamienie to może być malachit lub jego sieczka?? co wy o tym sądzicie bo ja sie wogóle nie znam.

średnica kamieni 12mm
waga: ok 2,43g - szt.
w miejscu kontaktu mają charakterystyczne dla kamyków otarcia, wiec to na pewno nie jakieś plastikowe badziewie.

To jest tzw. "rekonstruowane" "coś".
Kawałeczki jakiegoś zielonego materiału - może nawet kamienia - zlepione żywicą, lub innym spoiwem.
Malachit - nawet sztuczny udaje naturalny. A to nawet nie próbuje nic udawać. Zdecydowanie sprzedaj za 50 złUśmiech
Odpowiedz
#5
Dlaczego ma sprzedawać, jeżeli się jej podoba?
Niech se nasza na zdrowie a koleżanka niech zazdraszcza. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości