Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czyszczenie trudno dostępnych miejsc
#1
Witam, Czy ktoś ma jakiś "patent" na czysczenie trudno dostępnych miejsc (filigran szczelinki zagłebienia koło kamieni wywijasy) w złocie?
Polerka z szmatą nie ma szans - nie dojdzie w trudne miejsca. Polerka kaskadowa - odpada za duże satelitki i kulki. Może polerka magnetyczna? Ale znowu uszkadza powierzchnie płaskie. Jak sobie z tym radzicie?
Odpowiedz
#2
Odzłacanie, polerka ze szczotką, albo szczotka - pędzelek na rękawie. Ewentualnie jak się da przeciągnąć przez te miejsca, to bawełniany sznurek z pastą.
Odpowiedz
#3
(07-19-2016, 11:33 AM)szamek napisał(a): Odzłacanie, polerka ze szczotką, albo szczotka - pędzelek na rękawie. Ewentualnie jak się da przeciągnąć przez te miejsca, to bawełniany sznurek z pastą.

znalazłem co takiego do odzłacania http://www.muruagold.com/#!murua-gold/c1yl4
jakieś nowe cudo za ok. 5 tys euro. 
jak to się sprawdza w rzeczywistości tego nie wiem, moze ktoś to z was zna? 
Odpowiedz
#4
     
Odpowiedz
#5
(07-19-2016, 10:46 PM)Gziutek napisał(a):
(07-19-2016, 11:33 AM)szamek napisał(a): Odzłacanie, polerka ze szczotką, albo szczotka - pędzelek na rękawie. Ewentualnie jak się da przeciągnąć przez te miejsca, to bawełniany sznurek z pastą.

Myślę że kol. szamek odpowiedział wyczerpująco.
Polecam sznurek.

jasne, ale też warto rozwinać dyskusję a tylko trzymac się  sznurka Biggrin 
   
Odpowiedz
#6
Kąpiel do odzłoty https://www.agauduber.pl/pl/p/Kapiel-do-...-500-ml/38
Trzeba pamiętać, że podczas procesu pewna ilość złota pzrechodzi z przedmiotu do kąpieli, czyli odzłacając zbyt długo z filigranów zrobią się firanki Uśmiech
Odpowiedz
#7
kijek drewniany w wiertarce z pastą, rzecz jasna. "Polerowanie" elektrochemiczne domowym sposobem tak na średnio wychodzi, bardziej pasuje na oczyszczenie odlewów.
Oprawiam ...
Odpowiedz
#8
Ostatnio miałam właśnie pędzelek na rękawie i spisał się doskonale, więc ja polecam właśnie to.
Odpowiedz
#9
Wszystko wymaga czasu i precyzji, przy małych środkach jestem w stanie wyczyścić opisanymi metodami, oczywiście zajmie Ci to więcej czasu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości