Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia waszych pracowni i patenty :)
#91
(02-08-2017, 06:50 PM)kolorowy napisał(a): Ludzie kochani co wy z tymi oparami , kiedyś na azbestach sie lutuwało i sam kwasami rafinowałem i szajdowałem bez żadnych degestorium i żyje , teraz każdy o szkodliwości wszystkiego i że to jest eko a to be.

No popatrzcie kostusze z pod kosy uciekł kolorowy -- Ty szczesciazu.
Odpowiedz
#92
mozna i tak Biggrin

[Obrazek: 85be68dedb4d5917med.jpg]
Odpowiedz
#93
Niby bida z nędzą ale elektronarzędzi mają :p
Odpowiedz
#94
Cały pic właśnie polega na tym co by zrobić coś z niczego Uśmiech
Odpowiedz
#95
O_o
Dziś powiększyłem pracownię o polerkę Magnetyczną Avalon PM 200 S - z OLX, maszyna wygląda mało co używaną, sprzedający używał ją do "odświeżania" biżuterii w salonie Jubilerskim, produkcji nie miał. Całe wyposażenie wraz oryginalną instrukcją i kartą gwarancyjną zapłaciłem 2000zł Pucuje złotko w zakamarkach aż miło.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#96
Od dłuższego czasu pracuję przy żarówce led..... aż tu masz -
http://tech.wp.pl/zarowki-led-niszcza-wz...115249793a
SZKODLIWE ! Chyba przeproszę się z Thomasem Edisonem i wrócę do podstaw
Odpowiedz
#97
Żarówki LED to bardzo wąskie spektrum światła. Ciężko rozróżnić kolory. Brak promieniowania cieplnego, które jest
potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania oka. Używam LED-ów tylko jako oświetlenie dodatkowe. Nad stanowiskiem
mam tylko bańki. Szkoda oczu. Sam się o tym przekonałem UśmiechUśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#98
(05-04-2017, 11:28 AM)kriss napisał(a): . Brak promieniowania cieplnego, które jest
potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania oka. 

Sorki że spamuje ale mógłbyś coś szerzej bo o takiej teorii nie słyszałem?
Odpowiedz
#99
Z fizyki pamiętam, że to co widzimy, to światło odbite ( mowa o kolorach ) Jeżeli przedmiot oświetlony jest białym świtałem
o pełnym spektrum jak światło słoneczne ( no prawie, bo atmosfera ziemska trochę zabiera ) to widzimy pełną gamę barw.
Jeżeli brakuje składowych w padającym świetle, to kolory tracą na wyrazistości. Światło żarówki jest zbliżone do światła
słonecznego. Jak coś pokręciłem, to można mnie poprawić Ząbki Oświetl przedmiot żarówką z zielonym lub czerwonym filtrem,
a sam się przekonasz. Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
Wszystko szkodzi kumotrowie, zwłaszcza życie. Kiedy jeszcze ślęczałem nad felem, stosowałem mix 100 watowego halogenu
i świetlówki. Na suficie w podwójnych oprawach mam zamontowane świetlówki daylight o jasnym świetle i obok Philipsa dla
hodowców konopi  Puść oczko   - green coś tam o ciepłej barwie, zbliżonej do naturalnej. Niestety monitory LED są jakie są i po kilku
godzinach wgapiania się, psychodeliczne kółka w oczach są znakiem, że czas legnąć z piwem w łapie.

Tak więc polecam mieszać źródła światła a wtedy mniej szkodzi, bo spektrum szersze. Zresztą nie jest zasadą, że światło LED
musi mieć wąskie spektrum. Jednej diody owszem, ale sam używam diod UV, na granicy UV i światła widzialnego, oraz zwykłych diod emitujących pasmo powyżej 400 nm. A przecież diody emitują też podczerwień, czyli działają w o wiele szerszym spektrum niż zwyczajne żarówki. Obecnie można sobie spokojnie wybrać długość fali w żarówce diodowej a jak kto niedowiarek, może sobie do sklepu z miernikiem pójść. Ja sprawdzałem. Puść oczko Natomiast świetlówka czy inna lampa wyładowcza, owszem emituje UV ale miernik pokazuje cokolwiek dopiero przy przyłożeniu do samej świetlówki i są to mikrowaty. 20 cm od lampy, miernik skazuje 0,00 mW. Sprawdzałem. Dobre letnie słońce emituje wiele więcej UV niż świetlówka a przecież czekamy na nie jak pijak na klina. Puść oczko

A tak wygląda świetlówkowy mix. Oczywiście smarkfon przekłamuje barwy i aż tak tragicznie to nie wygląda. Niestety wadą lamp
wyładowczych jest ich migotanie i to jest najbardziej szkodliwe.

[Obrazek: zLcUb.jpg]
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości