Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grawerka jubilerska
#31
Zgadza sie, cena jest atrakcyjna Uśmiech Serwis tego urzadzenia rowniez takze nie ma obawy, ze sprzet jest "zajechany" Uśmiech
Odpowiedz
#32
Mam problem z wyborem odpowiedniego sprzętu. Ograniczyłem swój wybór do trzech grawerek. Pomiędzy wybranymi rodzajami najbardziej adekwatnymi do mojej branży jubilersko-zegarmistrzowskiej pojawiają się znaczne skoki w cenach. Chciałbym uzyskać doradztwo w wyborze. Jaką wybrać, kto ma najlepszy serwis i czy warto dopłacać ponieważ między najtańszą a najdroższą grawerką jest różnica dwunastu tysięcy złotych. Trzy grawerki przedstawiam poniżej :
1. Grawerka 4-osiowa Magic-50- cena około 19700 zł
2.Gravograph M20 około 26500 zł
3. GRAWERKA 4-OSIOWA I WYCINARKA CNC MAGIC-70 około 31000zł
Zależy mi przede wszystkim na grawerowaniu pierścionków,obrączek, lekko zaokrąglonych zawieszkach lub innych elementów. Jaka różnica jest pomiędzy grawerowaniem rylcem diamentowym a frezem obrotowym?
Odpowiedz
#33
Frezem obrotowym wycinasz np zawieszki do celebrytek. Grawerujesz diamentem.

Jezeli nie planujesz nic wycinac do magic-50 a jezeli zdarzy Ci sie cos wyciac to magic-70.

Serwis tani, wszystkie czcionki instalujesz za darmo, nie musisz dokupować żadnych przystawek.

W gravographie czcionki masz platne i zeby miec pelnowartosciowe urzadzenie musisz dokupic niektore przystawki.

Sam stalem kiedys przed podobnym wyborem. Wybralem magic-7 i nie zaluje.
Odpowiedz
#34
Czy frez służy tylko do wycinania zawieszek ? Czy nie jest też tak że za pomocą freza można grawerować na innych materiałach niż metal takich jak drewno,aluminium ?
Odpowiedz
#35
Do drewna to chyba jakis laser, ktory wypala grawer.
Aluminium, stal czy inny metal wygrawerujesz diamentem.
Frezem obrotowym wygrawerujesz a raczej wyżłobisz np. jakiś fajny wzór typu "droga grecka" w obrączce czy cos w tym rodzaju...ale to tylko wtedy jeśli potrzebujesz coś głębszego np zeby zaoksydować czy wyzłocić wyżłobiony wzór.

Jak sie dalej zastanawiasz to Ci powiem tak. Bierz topowy model bo bedziesz korzystac ze wszystkiego Puść oczko
Odpowiedz
#36
Ryszard68, a powiedz mi. Czekajac az grawer skonczy wypisywac obraczki(recznie) rozmawialem z jednym złotnikiem - ktory mowil, ze zamowil sobie wlasnie maszyne do grawerowania i ze napisy wychodza prawie jak ręcznie grawerowane. W sensie takim, ze tam gebiej tu płycej, cieniej-szarze itp. Pokazywal mi probne napisy zrobione na obraczce i faktycznie wygladalo to bardzo ladnie. Nie chcial powiedziec jaka to maszyna, powiedzl tylko, ze producent gravograph ale jaki model to nie wiem. Szukalem cos w necie ale nic madrego nie mozna znalezc. Jak myslisz, o jakim urzadzeniu mowil? Aha, grawerowane diamentem.
Szukalem tez czy magic robi jakies ladne napisy ale wszystko co widzialem to chamskie skrobane linie - fakt faktem rozne czcionki ale to i tak byly zwykle pociagniecia rysikiem.
Odpowiedz
#37
(07-19-2017, 05:50 PM)mnap89 napisał(a): Ryszard68, a powiedz mi. Czekajac az grawer skonczy wypisywac obraczki(recznie) rozmawialem z jednym złotnikiem - ktory mowil, ze zamowil sobie wlasnie maszyne do grawerowania i ze napisy wychodza prawie jak ręcznie grawerowane. W sensie takim, ze tam gebiej tu płycej, cieniej-szarze itp. Pokazywal mi probne napisy zrobione na obraczce i faktycznie wygladalo to bardzo ladnie. Nie chcial powiedziec jaka to maszyna, powiedzl tylko, ze producent gravograph ale jaki model to nie wiem. Szukalem cos w necie ale nic madrego nie mozna znalezc. Jak myslisz, o jakim urzadzeniu mowil? Aha, grawerowane diamentem.
Szukalem tez czy magic robi jakies ladne napisy ale wszystko co widzialem to chamskie skrobane linie - fakt faktem rozne czcionki ale to i tak byly zwykle pociagniecia rysikiem.

Wielkie Przepraszam, ze się wtrącam, bo pytanie było skierowana do Ryszard68, ale jest to możliwe przez dobranie odpowiedniego kroju czcionki, są takie które maja tam zarys szerszy/węższy ( takie nierównomierny), natomiast głębokość można uzyskać w odpowiednio napisanym programie. Mam kolegę który frezuje tak w drewnie i całkiem to fajnie wygląda.

Może temat jest ciekawy i warto pogrzebać i zadzwonić do firmy gravograph tam też pracują spece może coś podpowiedząUśmiech

Pozdrawiam
Odpowiedz
#38
mnap89, nie mam niestety pojecia co to moze byc za masyna.

Dla mnie grawer reczny to reczny, maszynowy to maszynowy a laserowy to laserowy.

Na szczecie klienci nie wołają o to Uśmiech Najczęściej graweruje time new roman pochylonym lub monotype corsiva i klenci sikają, że pięknie Puść oczko
Odpowiedz
#39
Cześć. Znajomy przypalił się na grawerkę KUTEZ  http://www.kutez.com.tr/cnc_f_300.html   i pyta się mnie o poradę, ja w CNC nie mam doświadczeń. Jedyne co załapałem z filmików to że ten KUTEZ pracuje w trzech płaszczyznach i można robić obrączki półokrągłe , MAGIC 7 chyba tego nie ma. Różnica w cenie jest b. duża, bo wychodzi że MAGIC 7 jest trzykrotnie tańszy.
Co o tym myślicie, czy gra jest warta świeczki ? 

Jeszcze filmik  - https://www.youtube.com/watch?v=NgWhOg5kaUg
Odpowiedz
#40
Serdecznie zapraszamy do kontaktu, jesteśmy w stanie wygrawerować profesjonalny napis, co tylko potrzeba. Dodatkowo zrobić certyfikat brylantu, diamentu i wiele więcej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości