Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary łańcuszek
#1
Witam użytkowników,

Kilka lat temu we Włoszech, podarowany został mi łańcuszek. Mam silne przypuszczenia, że jego wiek może sięgać nawet 90 lat. Jego próba to 750, a waga to koło 20 gram. Nie proszę o żadną wycenę ale chciałbym zapytać czy ze względu na jego wiek i to, że jest rękodziełem jego wartość może być większa niż, ze względu na same materiały z jakich jest zrobiony? Jeżeli tak to w jakim przedziale ta wartość może wzrosnąć? Jakieś dodatkowe informacje wywnioskowane ze zdjęć, również mile widziane Uśmiech Załączam zdjęcia. Z góry dziękuję za odpowiedzi


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
(08-14-2021, 08:23 PM)cebeson napisał(a): Witam użytkowników,

Kilka lat temu we Włoszech, podarowany został mi łańcuszek. Mam silne przypuszczenia, że jego wiek może sięgać nawet 90 lat. Jego próba to 750, a waga to koło 20 gram. Nie proszę o żadną wycenę ale chciałbym zapytać czy ze względu na jego wiek i to, że jest rękodziełem jego wartość może być większa niż, ze względu na same materiały z jakich jest zrobiony? Jeżeli tak to w jakim przedziale ta wartość może wzrosnąć? Jakieś dodatkowe informacje wywnioskowane ze zdjęć, również mile widziane Uśmiech Załączam zdjęcia. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Jak znam włochów (a znam), nigdy starej pamiątki nie oddadzą. Natomiast świetnie piszą bajki. Klejnot ten ma maksymalnie 9 lat.
Odpowiedz
#3
(08-14-2021, 08:42 PM)Gziutek napisał(a):
(08-14-2021, 08:23 PM)cebeson napisał(a): Witam użytkowników,

Kilka lat temu we Włoszech, podarowany został mi łańcuszek. Mam silne przypuszczenia, że jego wiek może sięgać nawet 90 lat. Jego próba to 750, a waga to koło 20 gram. Nie proszę o żadną wycenę ale chciałbym zapytać czy ze względu na jego wiek i to, że jest rękodziełem jego wartość może być większa niż, ze względu na same materiały z jakich jest zrobiony? Jeżeli tak to w jakim przedziale ta wartość może wzrosnąć? Jakieś dodatkowe informacje wywnioskowane ze zdjęć, również mile widziane Uśmiech Załączam zdjęcia. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Jak znam włochów (a znam), nigdy starej pamiątki nie oddadzą. Natomiast świetnie piszą bajki. Klejnot ten ma maksymalnie 9 lat.

Koło 10 lat temu miało miejsce przekazanie tej biżuterii w moje ręce. Wraz z nią zostały mi przekazane dwie złote obrączki z grawerem z roku 1925. Przedmioty były w jednej szkatułce, stąd moje wnioski, że łańcuszek mógł być z podobnego okresu.
Odpowiedz
#4
Najlepszym sposobem będzie chyba wpisanie w goglach - stara biżuteria włoska- i wertowanie stron.
Zdaje się że żelazny gwóźdź z łodzi wikingów będzie więcej wart dla kolekcjonera niż współczesny złoty pierścionek z firmy na A .
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz
#5
Przedmiot ocechowany w latach 1944-1968, producent Verone Se Antonio z Vicenzy działał w latach1962 do końca roku 1971, więc wiek łatwo obliczyć. Puść oczko
Odpowiedz
#6
Cudo .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości