Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia waszych pracowni i patenty :)
Pięknie masz nadziabane narzędzi Puść oczko wygląda klawo jak cholera Puść oczko
Odpowiedz
Jestem po prostu zaskoczony tym jaki talent można mieć.
Odpowiedz
(07-05-2018, 07:00 PM)szrapnel napisał(a): Sąsiad - gustownie i schludnie, proste nowoczesne wnętrze (front od storny "salonu" krzywo przykręcili czy się poluzował? Puść oczko


Wrzucę też swój bałagan bo sie nigdy nie chwaliłem oraz konstrukt, który właśnie zmontowałem.


Powiększalnik to:
Statyw z lampy zaos - 20zł
Szkło powiększające - jak z teleskopu ale raczej jest to wizjer z muzeum - 5zł( zakupione w sklepie charytatywnym)
Odległość pola roboczego 10-18cm, średnica szkła 116mm.

Super lupa - brawo !!! swoją kupiłem w Poznaniu od grawer-mistrza emeryta i nie zamienił bym na mikroskop.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ogólnie to szukam jakiejś lupy ale nie wiem skąd kupić.
Odpowiedz
Tak wygląda moja malutka mobilna pracownia, którą po skończonej pracy rozkładam i klamoty chowam po dziurach żeby nie przeszkadzały i nie rzucały się w oczy .


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
No pełna profeska!
Ten mikroskop sprawia, że od razu widać Twoją dbałość o detale :-)
Odpowiedz
(12-02-2021, 05:48 PM)kingbabilon napisał(a): Tak wygląda moja malutka mobilna pracownia, którą po skończonej pracy rozkładam i klamoty chowam po dziurach żeby nie przeszkadzały i nie rzucały się w oczy .

Pomysłowe są te otwory na rygiel. A mikroskop jaki i za ile - jeśli można?
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
Moja mała pracownia wzbogaciła się ostatnio o nowy hmm gadżet https://i.imgur.com/3SzLEtf.jpg a tak wyszły otwory testowe .

[Obrazek: wiertarka.jpeg]


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Pozwoliłem sobie wstawić zdjęcie w twojego posta.

Ciekawy gadżet, mam właśnie Dreamela taką wiertarkę.
Bez problemu wiercisz w kamieniach? Jakoś chłodzisz to wodą, czy masz jakieś wiertła diamentowe?
Odpowiedz
(01-12-2022, 09:35 PM)Emmix napisał(a): Pozwoliłem sobie wstawić zdjęcie w twojego  posta.

Ciekawy gadżet, mam właśnie Dreamela taką wiertarkę.
Bez problemu wiercisz w  kamieniach? Jakoś chłodzisz to wodą, czy masz jakieś wiertła diamentowe?

Na chwilę obecną otwory testowe wychodzą całkiem dobrze . Kamień zanurzam w termoplastiku( kupiłem taki o niskiej temperaturze topienia robi się plastyczny już przy 50 stopniach) całość zalewam wodą i wiercę diamentową otwornicą od dromela 3,2mm , zamówiłem też wiertła z nasypem diamentowym i jak tylko dojdą to będę testował.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości