Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wycena pierścionka
#1
witam serdecznie mam do państwa pytanie związku z wyceną mojego pierścionka chciałabym miej więcej dowiedzie sie ile ten pierścionek jest wart ... prosze o cene w przybliżeniu
dane pierścionek próba 750 i chyba brylanty bo jest jakieś oznaczenie 0,44 zdjęcia zostawiam z góry dziękuje


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#2
(02-20-2013, 03:35 PM)lenkaaa88 napisał(a): witam serdecznie mam do państwa pytanie związku z wyceną mojego pierścionka nie mam zaufania do jubilerów

To chyba źle trafiłaś - tu prawie sami jubilerzy.
Polecam forum Pudelek. [Obrazek: grinrotfl2.gif]
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
(02-20-2013, 04:14 PM)cactoos napisał(a):
(02-20-2013, 03:35 PM)lenkaaa88 napisał(a): witam serdecznie mam do państwa pytanie związku z wyceną mojego pierścionka

To chyba źle trafiłaś - tu prawie sami jubilerzy.
Polecam forum Pudelek. [Obrazek: grinrotfl2.gif]

prosze o odpowiedz????
Odpowiedz
#4
(02-20-2013, 04:15 PM)lenkaaa88 napisał(a): nie mam zaufania do jubilerów

prosze o odpowiedz????

Nie mogę - jestem jubilerem. [Obrazek: fearescape1.gif]


Dobra, poważnie.
Dla jubilera z zakładu wartość tego pierścionka to wartość kruszcu w złomie - czyli ok 80 - 90 zł za gr. pr. 14 kr. plus ewentualna wartość brylantów, która zależna jest od ich czystości, szlifu itp.
Wartość handlowa również zależy od wyceny kamieni, której nie da się przeprowadzić na podstawie zdjęcia z telefonu.

ED.
Doczytałem, że pr. 750 - więc ok 110 zł za gr.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
(02-20-2013, 04:26 PM)cactoos napisał(a): [quote='lenkaaa88' pid='6835' dateline='1361373357']
nie mam zaufania do jubilerów

prosze o odpowiedz????

Nie mogę - jestem jubilerem. [Obrazek: fearescape1.gif]


Dobra, poważnie.
Dla jubilera z zakładu wartość tego pierścionka to wartość kruszcu w złomie - czyli ok 80 - 90 zł za gr. pr. 14 kr. plus ewentualna wartość brylantów, która zależna jest od ich czystości, szlifu itp.
Wartość handlowa również zależy od wyceny kamieni, której nie da się przeprowadzić na podstawie zdjęcia z telefonu.

ED.
Doczytałem, że pr. 750 - więc ok 110 zł za gr.
a co onacza na pierścionku wbita próba 0,44 nio i 750 to próba złota to tylko wiem ???? widzialam identyczny pierścionek tylko z próbą 565 bodajże i tez to 0,44 to koszt jest ok 4,000zł
Odpowiedz
#6
0,44 karata - łączna waga brylantów.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#7
[quote='cactoos' pid='6841' dateline='1361379150']
0,44 karata - łączna waga brylantów.


to nie jest pan w stanie mi powiedzieć miej więcej ile taki pierścionek byłby wart w sklepie.... ????? wiem że nie warto sprzedawac do skupu grosze bym za niego dostała.... jest on nalicytacji na allegro jako licytacja jest już 700 zł ... i 8 dni jeszcze do końca nie chce go sprzedać za tanio dlatego ciemna jestem w tych sprawach .... a pan sprzedał by go za 700 zł cena jest zadawalająca....
Odpowiedz
#8
Rany!!! Przecież nawet nie wiem ile waży!
Nie wiem też, czy te kamienie to brylanty czy podmienione cyrkonie.
Jest jakaś wycena - certyfikat ?
Jeżeli cena jest dla pani zadowalająca, to proszę sprzedać.
Za mało mam danych aby go wycenić - a odpowiedzialności za wycenę "z czapy" na siebie brać nie zamierzam.
Cena złomu to max 110 zł. / gr. - tyle mogę powiedzieć. Kwestia kamieni jest otwarta.

ED.
Ja bym go na Allegro nie kupił - no chyba, że odbiór osobisty.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#9
(02-20-2013, 06:15 PM)cactoos napisał(a): Rany!!! Przecież nawet nie wiem ile waży!
Nie wiem też, czy te kamienie to brylanty czy podmienione cyrkonie.
Jest jakaś wycena - certyfikat ?
Jeżeli cena jest dla pani zadowalająca, to proszę sprzedać.
Za mało mam danych aby go wycenić - a odpowiedzialności za wycenę "z czapy" na siebie brać nie zamierzam.
Cena złomu to max 110 zł. / gr. - tyle mogę powiedzieć. Kwestia kamieni jest otwarta.

ED.
Ja bym go na Allegro nie kupił - no chyba, że odbiór osobisty.

proszę zerknąć chociaż na aukcje gdzie jest wystawiony i skopiować link co pan myśli o nim tam na pewno lepiej widać... i przepraszam że tak już pana dener
Odpowiedz
#10
Jeden taki brylancik jest warty ok. 350 - 400 zł.
W tym przedziale wagowym to chyba 800 USD za ct.
Czyli za mniej niż 1800 - 2000 raczej nie.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości