Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szlifierka wirowa
#1
Witam,

chciałbym kupić szlifierkę/polerkę wirową, jednak nowe maszyny są dla mnie zbyt drogie. być może ktoś z forumowiczów ma taki sprzęt i rozważa sprzedaż, lub mógłby doradzić gdzie takiej używki szukać. interesuje mnie szlifierka do szlifowania na mokro o objętości komory ok. 6l (może być większa).

będę wdzięczny za wszelką pomoc.
pozdro!
Odpowiedz
#2
Witam,

widziałeś efekty po polerce w wirówce ? Sam jestem zainteresowany, jednak nie jestem przekonany, czy jest sens wywalać tyle pieniędzy w coś co nie do końca ma spełniać swoją rolę. Słyszałem od 2 użytkowników, że wyroby nie są tak piękne jak w prezentacjach i ostatecznie polerują ręcznie.

Zastanawiałeś się, czy nie pokusić się o budowę własnej ?
Odpowiedz
#3
Nic nie zastąpi polerowania na szmacie, ale w przypadku masowej produkcji wirówka jest koniecznością.
Jednak sama wirówka to tylko część linii wykańczania powierzchni. Szlifierka wirowa - bo trudno tu mówić o polerowaniu - jest następnym krokiem po wstępnym usunięciu szwów i resztek dopływów na gumówce. Wirówka zaciera rysy i przygotowuje powierzchnie do polerowania w kulkach nierdzewnych. Do tego możemy zastosować bęben kaskadowy, lub wibracyjny. No i nie należy zapominać o polerce magnetycznej ( igłówce ) - przed końcowym polerowaniem. Tak więc sama wirówka raczej nie na wiele się przydaje.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#4
Jakie powinny być obroty szlifierki do usunięcia kory?
Kiedyś przyłożyłem kawałek do takiej stołowej , warsztatowej szlifierki, to z "10" zrobił się topik, który rozsypał sie po całym warsztacie Uśmiech
ktoś kiedyś mówił ze dobre są szlifierki dwuobrotowe . Jeden kamień np 3000obr a drugi na mokro 150 obr..
Są takie po 200-300 zl Czy to się nadaje do obróbki domowej?
Czyli na wolnym korowanie, a potem na szybkim ( bawełna ) polerowanie ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości