Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GRAWEROWANIE
Strasznie duzo wątków o grawerowaniu się zrobilo! Ząbki

Zastanawiam sie co najlepiej wybrac do mocowania przedmiotow podczas oprawy kamieni, grawerowania i takich tam glupot.

Mysle nad kula grawerska micro albo standard. Micro boje sie ze bedzie malo stabilna ze wzgledu na wage.
Albo benchmate classic lub encore. Encore wydaje sie byc ciekawszy ale classic wyglada na sztywniejszy.

Ma ktos jakies doswiadczenie z tymi rzeczami? Kule standard i benchmate classic pracowalem w UK i fajny sprzet. Tylko drogi Ząbki
Wiadomo najlepiej byloby miec i to i to i jeszcze tamto ale nie ma tak dobrze Język

Teraz mam tylko metalowa klube i mocowanie z rodent'a ale srednie to jest. brak sztywnosci, pasowanie kluby w mocowanie jest slabe wiec sa duze luzy. sruby dociskowe lepiej dokrecac kluczem niz ręką. Na plus jedynie cena Język
Odpowiedz
Ja bym wybrał kule 80-90 mm (mikro) dla kamyków, dla grawerki większe. Od poniedziałku kolejny raz oddaje kule do robienia (frezery <s>pierdolili</s> spartolili dwukrotnie) zobaczę za parę tygodni co z tego wyjdzie. Jestem przekonany że dla mocowania pierscionków trza mieć zacisk dwu rogowy, będę go robić tęż dla siebie. Cos podobnego jak tu http://www.ottofrei.com/Store/Jura-Micro...block.html
Z tańszych rozwiązań drewniany walec-cylinder na dole łożysko na górze banalny zacisk na śrubę, jutro odbiorę z naprawy, to pstryknę foto, z kulą świetny komplet (po cholerę ci benchmate, przecież trzeba będzie ustalać wysokość stołu z powyłamywanymi nogami pod komfortową prace). Z drewna można wystrugać średnice 150 dla grawerki, albo 70 - kamyki, albo pinokio, albo ... mój tokarz ci zalatwie takie cos drewniane.
Oprawiam ...
Odpowiedz
Benchmate to w zasadzie taka mikro kula Język
Nowa wersja encore ma tez mozliwosc regulacji wysokosci zacisku w klubie.
Benchmate ma pare fajnych patentow m. in. szybka wymiara klub na klin lub co tam innego - imadlo obrotowe, podstawka do lutowania itp. Pracowalem z tym UK i calkiem przyjemnie sie z tym wspolpracuje.
O wygodzie i komforcie i tak na razie nie ma co dyskutowac bo nie mam zadnego miejsca na kule. Dlateog benchmate jest dobry bo jest tez podstawa pod kule...
Odpowiedz
---Benchmate to w zasadzie taka mikro kula --- tak tylko przywiązana krótkim smyczem,
wsio, koniec, moją opinie znasz.
Oprawiam ...
Odpowiedz
Tak. Tutaj masz calkowita racje. Kula jest bardziej mobilna aczkolwiek i tak ją używasz w jednym miejscu - pod mikroskopem lub w innym stanowisku
Odpowiedz
I ja postanowiłem nauczyć się ręcznego grawerowania. Początki były koszmarne i cud, że palce mam całe.
Oto pierwsze ćwiczenia.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
Po tych wprawkach i lekkim opanowaniu rylcy, przyszła pora na coś trudniejszego.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
Pierwszy scrollwork. Bardzo nieporadny i parę razy wyskoczyłem za linie. Cały czas mi się to zdarza.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Teraz pracuję nad tym. Coraz mniej klnę, a to świadczy, że robię trochę postępów (w moim mniemaniu).


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
Information 
W Poznaniu przypadkiem trafiłem na wystawę eksponatów z pracowni Jarosława Jakubowskiego:



http://www.mnp.art.pl/muzeum/oddzialy/wi...awerskiej/

Oprócz zbioru odznak, znaczków itp. wyrobów dla mnie najciekawszy był zbiór dokumentacji wykonawczej, i kolekcja narzędzi - matryc, wykrojników. Normalnie miałem radochę jak by dzika wpuścił w kartoflisko. Rzadko można zajrzeć w warsztat konkurencji.

Poniżej zestaw do wykonania odznaki:

   
   

Wystawa czynna do 13 listopada. Wstęp chyba 8 zł, a broszurka 7,5 zł.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości