Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prace ręcznie wykonane........
#1
Prace ręcznie wykonane bez użycia gotowych elementów i odlewów nie drukowane 3d itd..........ze srebrnej blachy i drutu ...Uśmiech
pochodzą z lat 90tych,kiedy zaczynałem swoją przygodę ze srebrem i bursztynem...

podkład muzyczny... Cool


miniaturka salonu fryzjerskiego ... 

[Obrazek: e170b3f251fa68e4med.jpg][Obrazek: 070e9d6f87f91ac1med.jpg]

nastrojowa świeczka srebrna z bursztynem...

[Obrazek: 2490bff37d7be54emed.jpg][Obrazek: 1d1889341d9ce76bmed.jpg]

Praca na specjalne zamówienie...to tylko część z całosci jaką tworzyło razem ze skrzynką drewnianą recznie rzezbioną oraz marmurową podstawą z duzym bo 600gr kawałkiem surowego bursztynu srebro zdobione złotem a wszystko to na prezent dla ważnego goscia...z rosji....

[Obrazek: 1d9438d94510c5c9med.jpg][Obrazek: 016c20fd7477f2b3med.jpg]
[Obrazek: 8d0698e7a2db1370med.jpg][Obrazek: 3eb9da3cbf8039f4med.jpg]

...jak bedzie zainteresowanie to pokaze inne moje prace .....
Odpowiedz
#2
Zaparło mi dech, a szczękę jeszcze z podłogi zbieram!
Nie wiem jak wyrazić mój podziw...
To po prostu jest wszystko klasy muzealnej.
Nie wiem ilu jest w Polsce jubilerów tworzących takie cuda Uśmiech
Odpowiedz
#3
Puść oczko Emmix jest ich coraz mniej a młodzi nie chcą sie uczyc za wyjątkiem was...Pozatym takie prace nie są handlowe nie dorobiłem sie...Język
aha..zeby było smieszniej powiem ,ze jestem samoukiem zaczynałem jak Wy....
Teraz zgłebiam tajniki tworzenia bizuterii komputerowo metodą 3d co daje nowe nieznane mozliwosci...
Odpowiedz
#4
Najbardziej podoba mi się świeczka, taka stopiona jak prawdziwa Uśmiech
Ale wszystko jest śliczne.
Ten ptak to jakaś niewyobrażalna praca. Przecież ta srebrne pióra to musiały zająć dużo czasu.
Ile zajmuje zrobienie takich cudów jak ten ptak? Miesiąc, pół roku?
Chętnie zobaczę inne prace, na pewno są też niesamowite!
Odpowiedz
#5
Dla każdego coś miłego. Mnie zafascynowali rycerze. Jako mały chłopiec bawiłem się żołnierzykami. Te ze srebra to wersja dla dużych chłopców. Naprawdę wypasione. Jakiej oni są wielkości? Bo ciężko ocenić na zdjęciu.
Odpowiedz
#6
Fajne. Ciekawy jestem tego gabinetu stomatologicznego Uśmiech
Odpowiedz
#7
Wysokosc rycerzy wynosi ok.10cm i 16cm a waga 140gr i 260 gr ale ta wersja była unikatowa ...inne były duzo mniejsze i lzejsze...natomiast miniaturki typu salon fryzjerski itp.to wysokosc ok 10cm dlatego,ze wszystko osadzone było na wieku od pudełeczka pod spodem czego nie widac ....
Jak długo sie takie rzeczy robi? Mozna długo i powinno sie poswiecic wiecej czasu jednak co miesieczne zobowiazania skracaja ten czas do minimum...tak wiec rycerze 3 tygodnie..[8 godz.dziennie]..Ptaszek 2 tyg.[piórka miał bursztynowe z tym było najwiecej pracy] a swieczka?  dzis zaczynam - jutro gotowa...Uśmiech


SZKATUŁKA..

[Obrazek: 049221dd9376c294med.jpg]


zlecono mi wyrób z wykorzystaniem drobnicy bursztynowej,,,
PAPUGA..

[Obrazek: d4bccbefd13daa07med.jpg]

następny ptaszek...

[Obrazek: 7a42502ee1477a8emed.jpg]
Odpowiedz
#8
Z tych zdjęć puzderko jest boskie. No, dużo pracy... To na prawdę benedyktyńska praca. Ale efekty zwalają z nóg.
Odpowiedz
#9
Długo mnie tutaj nie było, a tu takie cudnościUśmiech Po prostu dech zapiera, wspaniałe prace, gratuluję talentuUśmiech) Wszystko jest bajecznie piękne, ale najbardziej podoba mi się świeczka, rybka i ptaki. Brakuje mi słów żeby wyrazić swój zachwyt, to po prostu uczta dla oczu, piękneUśmiech
Fascynuje mnie stworzone przez naturę piękno zaklęte w kamieniach.
www.filigranek.com.pl
Odpowiedz
#10
Jestem pod wrażeniem!!!!!! nawet nie potrafie wybrać swojego faworyta i czekam na dalsze prace. Są naprawde niesamowite-klasa sama w sobie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości