Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupiłam wreszczie Art Clay
#1
Teraz czekam na przesyłkę. Tylko blok 10g. Blachę miałam zamówić, ale sklep napisał, że teraz nie ma na stanie i zaoferowała mi taką za prawie 40 zł. Więc znalazłam taką podkładkę na palnik z blachy. Wygląda solidnie więc myślę, że nadaje się. W tym tygodniu wszystko będzie to spróbuję.
Odpowiedz
#2
jestem ciekawa efektów -mam nadzieje że się pochwalisz?
Odpowiedz
#3
Eh... Wymyśliłam sobie srebrną muszelkę.
I na razie robię formę trzeci dzień. Rozrobiłam gips z wodą, ale chyba za dużo wody dałem i strasznie długo schło. Ale na drugi dzień odcisnełam muszelkę, a potem jeszcze schło, i jeszcze raz odcisnęłam. Ta druga forma już nawet wygląda odpowiednio, nie licząc tego, że trochę wszystko popękało Uśmiech
Ale wczoraj jeszcze było troche wilgotne, więc wolałam odczekać z odciskaniem. Ale dziś lub jutro będzie na pewno dobre, więc powalczę Uśmiech
Odpowiedz
#4
No mam muszelkę. Zeszło z 4 gramy pasty, ale jest solidna, wygląda jak muszelka i na razie schnie. Rano jeszcze na sucho wyrównam i sprobuję wypalić.
Odpowiedz
#5
jagoda do robienia form z AC mozna kupić specjalny silikon do robienia formy (gips jest zbyt porowaty-sama mówiłas że ci popękało-to wszystko będze widoczne na odciśniętym w tym AC i dośc "upierdliwe w obróbce przed wypaleniem) tu masz link na silikon na przysłość: http://www.antidotum.sote.pl/index.php/p...how/id/646
Co do suszenia AC-czasem powieszchnia pmoże popekać w trakcie suszenia-trzeba ja wtedy delikatnie zwilzyć .Ja nie czekam aż mi to wyschnie na wolnym powietrzu bo hehe jestem zbyt niecierpliwa. Przy małych projektach susze suszarka do włosów, przy wiekszych w piekarniku albo na płycie kuchenki (mam elektryczną wiec się nie wypali tylko wysuszy)
Czekam na Twoją muszelke z niecierpliwoscią Uśmiech
Odpowiedz
#6
(08-22-2009, 11:56 PM)reverie napisał(a): Czekam na Twoją muszelke z niecierpliwoscią Uśmiech


O_O
Odpowiedz
#7
(08-23-2009, 01:29 PM)kfadrat napisał(a):
(08-22-2009, 11:56 PM)reverie napisał(a): Czekam na Twoją muszelke z niecierpliwoscią Uśmiech


O_O

No co...chciałabym zobaczyć na zdjęciu jak wyszła ta muszla Ząbki
Odpowiedz
#8
Moja muszelka jest oczywiście śliczna Ząbki
Następnym razem jednak rzeczywiście silikon będzie lepszym rozwiązaniem. Ale i tak nie jest źle. Widać, że to muszelka Uśmiech


[Obrazek: muszelka2.jpg]



[Obrazek: muszelka1.jpg]

Zdjęcia jakoś nie wyszły najlepiej, ale w rzeczywistości jest całkiem symapatyczne. Jeszcze muszę przewiercić otwór do zawieszenia bo zapomniałam zrobić, gdy było to jeszcze miękkie. No ale jak na pierwszy raz to jestem zadowolona.
Odpowiedz
#9
Na zdjęciach wygląda dobrze. Jak widać ziarenka piasku to nie jest zbyt duża. Jakiej jest wielkości?
I podstawowa sprawa, jak to się cenowo kalkuluje? Przymierzam się za jakiś czas do Art Clay, więc jestem ciekaw.
Odpowiedz
#10
Piękne rzeczy można robić z tego Art Clay. Jagoda, muszelka jest bardzo ładnaUśmiech Bardzo też chciałabym się tym pobawić, tylko ciągle jakoś brakuje mi pieniążków, ale to nic, nazbieram i spróbujęUśmiech
Fascynuje mnie stworzone przez naturę piękno zaklęte w kamieniach.
www.filigranek.com.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości