Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka moich wyrobów z Bursztynem
#41
(04-08-2015, 09:38 AM)rubicon napisał(a): -spodobał mi się pierścionek,prosta geometryczna forma, art deco,Nordwind secesja też mi się podoba,może to czas kiedy bywałem nad morzem w Kołobrzegu,lata 70,80 i pełno było tego wzoru Gdańskiego i jak go widzę,to widzę  ten czas i komunę.

Fakt forma typowa dla '80 lat nie tylko w Gdańsku ale w całym PRL , ale bardzo zmyślnie przekuta na dzisiejszą modłę  Biggrin .
Odpowiedz
#42
ta tzw "klasyka" gdańska nazywana w pewnych kręgach "bursztynem obsranym srebrem" chyba od dawna chyli się ku upadkowi, zmiany które spowodowało powstanie Galerii Projektantów na targach w Gdańsku są nie odwracalne. Pamiętam jak lata temu gdańscy producenci "klasyki" z "parteru" wychodzili na antresolę i nadziwić się nie mogli co ci "artyści" wyrabiają z bursztynem. A dzisiaj patrzcie co się z wzornictwem biżuterii z bursztynem zrobiło np. Art 7 - to się teraz robi klasyką nowego myślenia o bursztynie i moim zdaniem bardzo dobrze!
Odpowiedz
#43
(04-08-2015, 01:53 PM)jędruś napisał(a): ta tzw "klasyka" gdańska nazywana w pewnych kręgach "bursztynem obsranym srebrem" chyba od dawna chyli się ku upadkowi, zmiany które spowodowało powstanie Galerii Projektantów na targach w Gdańsku są nie odwracalne. Pamiętam jak lata temu gdańscy producenci "klasyki" z "parteru" wychodzili na antresolę i nadziwić się nie mogli co ci "artyści" wyrabiają z bursztynem. A dzisiaj patrzcie co się z wzornictwem biżuterii z bursztynem zrobiło np. Art 7 - to się teraz robi klasyką nowego myślenia o bursztynie i moim zdaniem bardzo dobrze!

Nie mogę powiedzieć co jest "obsraną klasyką" a co "obsranym artyzmem" , mogę natomiast , że nie lubie ludzi którzy krytykują dobre rzemiosło a to dlatego że znam kilku takich co się artystami zwą bo im nie wychodzi nawet lutowanie i nadtopienia lub inne pokruszone kamienie od nieumiejętnago zakucia nazywają sztuką . 
Odpowiedz
#44
Jest mi obojetne Co poniektuzy möwia.ja robbe to Co mi sie podoba i co moge szybko sprzedac. Wyroby Firmy Art 7 uwazam za doskonale Wojtek z Bozenka robia tez wszystko aby tak zostalo. Tak akurat sie sklada ze röwniez ich wyroby posiadam w mojej galerii
Odpowiedz
#45
Odpowiedz
#46
Klasyczne wzory zawsze będą miały swoje miejsce i swojego klienta, nigdy nie zaginą. Niektórzy narzekają na komunę i dobrze ale czyż za komuny złotnik nie zarabiał najwięcej ? Znam kilku którzy porównują komunę i teraźniejszość i wychodzi im że za komuny ich zakłady były najbardziej rentowne.
Odpowiedz
#47
Odpowiedz
#48
(04-08-2015, 06:40 PM)Nordwind napisał(a): Jest mi obojetne Co poniektuzy möwia.ja robbe to Co mi sie podoba i co moge szybko sprzedac. 
Tak trzymaj i olewaj "apaczy" i tych co chlapią jęzorami że nie nowoczesne a sami nic nie pokazują  Tongue    Biggrin Biggrin Biggrin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości