Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KGHM liderem w produkcji srebra
#1
Według rankingu Word Silver Survey KGHM jest liderem w produkcji srebra. W 2012 roku wyniosła ona 1274 ton - o 1 proc. więcej niż w 2011 roku. Na kolejnych pozycjach są koncerny BHP Billiton (1213 t – tyle, ile rok wcześniej) i Fresnillo (1148 t – spadek z 1182 t).

Srebro to dla KGHM produkt uboczny przy produkcji miedzi. Prawie całość produkcji jest eksportowana – głównie do Wielkiej Brytanii, USA i Belgii.

Pod względem państw największym producentem srebra jest Meksyk (5000 t wobec 4500 t rok wcześniej). Polska plasuje się na 6. miejscu (1281 t).

źródło:
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706159...rebra.html
Odpowiedz
#2
Na razie prywatyzacja KGHM została wstrzymana. Oby nie pojawił się kolejny idiota pragnący ograbic Polaków z resztek majątku.

Cytat:Balcerowicz określił przyspieszenie prywatyzacji KGHM jako "wyprowadzanie socjalizmu z przedsiębiorstw". Były prezes Narodowego Banku Polskiego zaznaczył, że nie zna żadnego prawa ekonomicznego, z którego wynikałoby, iż państwo lepiej rządzi niż prywatny przedsiębiorca.

I nie pomyślał głupek o zyskach, które powinny pozostać w budżecie państwa, zamiast w kieszeni Kulczyka.

Balcerowicz jest wybitnym dowodem na to, że wykształcenie wcale nie musi iść w parze z rozumem.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
Czy KGHM przetrwa bandę oszołomów z rządu?, tego nie wie nikt, ale wiadomo że rządy polski od 20 lat działają na szkodę tego Państwa - niszczą co wybudowano przez wcześniejsze 30 lat, dzieki temu jest tak jak widać !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości