Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
polerowanie srebrnej bransolety pancerka
#1
Witam!!
i znowu z mojej strony kolejne pytanie do Was doświadczonychUśmiech
Mam srebrna bransolete typu pancerka jej stan nie jest najgorszy ale widać na płaskich powierzchniach drobne ryski. i moje pytanie brzmi czy da rade ja ładnie wypolerować filcem? żeby znowu miała piękny połysk? czy podczas polerowania filcem jest też potrzebna jakaś pasta polerska ?znalazłem taka http://www.wkociuba.pl/PASTA-POLERSKA-DI...29%29.aspx

co wy sądzicie?
Dodam że polerka bębnowa czy wibracyjna nie wchodzi w greUśmiech
Odpowiedz
#2
Filcem spolerujesz te ryski naturalnie potrzebna jest pasta polerska ta ktöra znalazles moze byc . ale aby dac jej polysk to po filcu przepoleruj jeszcze na szmacie.pasta ta sama. przy polerowaniu bransoletka powinna byc zapieta i naprezona aby filc lub szmata nie wyrwaly ci jej z reki .
Odpowiedz
#3
dzięki bardzo a powiedz mi jeszcze jaka ta szmata ma byc?? to jakaś specjalna nasadka? gdzie moge to dostac?Uśmiech
Odpowiedz
#4
To jest cos takiego
http://www.zujeddeloh.de/produkte/goldsc..._1591.html
Sprubuj na allegro.
Odpowiedz
#5
i delikatnie na niej bo tlenki powychodzą...
Odpowiedz
#6
no sens o co chodzi z tymi tlenkami?

odnosnie polerowania to tak jak napisali, oasta ok ja bym nawet nie bawiłsie filcem bo z filcem tzreba umiec pracowac, za mocno przycisniesz i masz zdjete 0,2mm srebra bo mocno sciera, ryski spokojnie wypoerujesz szmatą + pasta ,no cyba ze rysy głebokie niczym kanionUśmiech

przy polerowaniu bardzo uwazaj zeby nie zawinęło ci pancery dokoła polerki, a tak wogóle to na czym chcesz polerowac? polerka? jakiś silnik?
Odpowiedz
#7
a jaką szmate polecacie gdzie moge ja nabyc?? jakies linki?Uśmiech
Odpowiedz
#8
szukaj czegoś u kociuby, muslinowa luźna bedzie chyba ok ewentualnie muslin zszywany,

srednica....i szerokosc zalezy od sprzetu jaki masz. na muslinie ładnie zapolerujesz rysy i wypolerujesz na lustro.
Odpowiedz
#9
bart mialem na mysli siarczki umownie napisalem tlenki bo to materiał szlachetny i nie może sie utleniać..tak?...a na szmacie jak srebrną blaszke polerujesz cokolwiek bytoniebylo(plaskie powieszchnie) nie ma ciemnej poświaty...???hmm
Odpowiedz
#10
pytałem zeby sie czegoś dowiedziec a nie czepiacUśmiech
miałem kiedyś problem, plecionka,czy skrętka z drutu zrobiona, drut gładziutki,999,żazony, przy robocie gładziutki bez skazy.
Polutowane, wykwaszone, oksyda , polerujemy i zaczynają sie cuda: na drucie juz po umyciu po polerce wychodziły .nie wiem jak to nazwac....obszary matowe ...nieraz jakby obrączka dokoła drutu, smugi itp, przejrzałem szczotke kracową, przejrzałem paste, tarcze musliny ,czy nie wprowadzam jakich zanieczyszczeń na tarczach itp.
Lipa,nic, zmarowaienia powstawały , do tej pory nie wiem co to było, po polerowaniu i umyciu sie pojawiały, po ponownej polerce znikały itp. prawdopodobnie było coś nie halo a partią srebra. tera mam juz partie czyściutką.

a tak na marginesie to nie polecam mycia po polerowaniu w płynach z dodatkiem zapachów owocowych itp......
wyskakują plamy brązowe.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości