Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sztabka złota 999,9
#1
Witam.Znalazłam sztabke złota (nie pytajcie gdzie itp) pisze na niej 1000g i jest wybita próba 999,9 takze F i cztery cyfry...Ile moze byc warta?I gdzie ją mogę sprzedać nie posiadam zadnego certyfikatu czy cos takiego...normalnie moge isc do jubilera ją sprzedać??Z góry dziękuje za odp.
Odpowiedz
#2
myślałam ze ktoś mi udzieli odp.szkoda:/ Pewnie myślicie ze to ściemy tu wypisuje...
Odpowiedz
#3
Wiesz, jak pójdziesz do jubilera to raczej cię spyta skąd ją masz. I uważaj, bo kilogram złota raczej czyjś był. Jeśli kogoś przy tym zabiłaś, to lepiej potnij na kawałki przed sprzedażą.
Odpowiedz
#4
nie nie nikogo nie zabiłamUśmiechja ją znalazłam (nie w Polsce) i w dodatku sama byłam wiec niema świadków...i nie wiem co z nią zrobić własnie:/
Odpowiedz
#5
Wpisz w google "skup złota" albo idź do pierwszego z brzegu kantoru i się spytaj. Na pewno dostaniesz informacje gdzie w Twoim mieście skupują złoto. Oczywiście raczej spiszą Twoje dane z dowodu.
Oczywiście jeśli interesuje Cię najwyższa cena, to sama musisz poszukać.
Warte jest nie aż tak w końcu wiele: poniżej stu tysięcy zł.
Czyli mieszkanie w wielkim mieście jest warte kilka kilo złota.
Odpowiedz
#6
wyczytałam w necie ze to jest najlepsza próba ta 999,9...chyba tą rozwale na kawałki i co jakiś czas będe po troszku sprzedawała bo z całą sztabką chyba mogą być problemy:/
Odpowiedz
#7
to sie kwalifikuje raczej na CBA albo CBŚ a nie na ciecie... IMHO kilogram zlota to dosc malo popularne znalezisko...
Odpowiedz
#8
Sztabka z wybitą próbą będzie chyba droższa, niż kawałki które pójdą po cenie złomu. Właściwie jeśli znalazłaś i wiesz, że właściciel nie zgłosił tego nigdzie, bo na przykład umarł w czasie wojny, to chyba lepiej całość.
Odpowiedz
#9
no tak lepiej w całośći, ale przecież będą się mnie pytac skąd ją mam...a napewno nie uwierzą że ją znalazłam jeszcze będzie ze pójde siedziec?? Dopiero by sie narobiło
Odpowiedz
#10
Właściwie nie powinien nikt pytać. Tylko sztabki mają wybite numery i po nich można zidentyfikować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości