Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
rosyjska obrączka
#61
Witam ponownie , wyslalam mailem  zdjecia prob do probiercow w Poznaniu , odpisali ,ze na podst. zdjec to prawdopodobnie jest to zloto poroby 375  Love , ale zeby przyniesc jak bede w Pl , aby to potwierdzic .

Robilam przed chwila test -brzegiem obraczki potarlam 17 razy na papierze do drukarki , oraz potarlam takze tyle samo razy brzegiem srebrmnego lancuszka -wklejam zdjecia - po lewej kreska to srebro , po prawej rosyjskiej obraczki .
Pozdrawiam .


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#62
17 razy? To mało , potrzeć trzeba 22,5 raza.
Ja p.....lę! Skąd ten pomysł?
Odpowiedz
#63
Prosze nie byc agresywnym uczestnikiem dyskusji , a jakbys przeczytal ten watek , to ktos mi to podpowiedzial , ze srebro zostawia ciemny slad tak jak olowek , takze jak nie jestes w temacie , to sie nie wypowiadaj AGRESORZE .

Cactoos cytat:
Teraz raczej widać 875. Dziwne, że nie ciemnieje. Taka próba powinna być przynajmniej żółtawa.
Możesz jeszcze sprawdzić na kartce papieru. Weź zwykły biały papier do drukarki i potrzyj kilkanaście
razy samym kantem w tym samym miejscu. Jak srebro, to powinna powstać ciemna kreska - jak od twardego ołówka.
Odpowiedz
#64
AGRESORZE? Przeczytaj Swoją bzdurę, to zrozumiesz. Jak powiedzą, żeby sprawdzić monetę i trzeba ją zębami nagryźć to co ? Nagryziesz ją siedem razy z każdej strony? To co Cactoos napisał nie służy rozpoznawaniu srebra, to może pomóc , ale pewnikiem nie jest. Jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest wizyta w Urzędzie Probierczym
Odpowiedz
#65
(06-08-2017, 02:46 PM)silverpaul napisał(a): AGRESORZE? Przeczytaj Swoją bzdurę, to zrozumiesz. Jak powiedzą, żeby sprawdzić monetę i trzeba ją zębami nagryźć to co ? Nagryziesz ją siedem razy z każdej strony? To co Cactoos napisał nie służy rozpoznawaniu srebra, to może pomóc , ale pewnikiem nie jest. Jedynym sposobem na sprawdzenie tego jest wizyta w Urzędzie Probierczym



Nagryze 7 razy z kazdej strony Biggrin , to jest moj watek i bede sobie przeprowadzac eksperymenty jakie ja chce i wklejac  .
Do probierczego pojde w sierpniu , wczesniej nie mam mozliwosci .
Jak nie chcesz pomoc , to sie lepiej nie wypowiadaj i nie pisz Swoich bzdur . Zegnam chlodno  Zły
Odpowiedz
#66
(06-08-2017, 02:46 PM)silverpaul napisał(a): To co Cactoos napisał nie służy rozpoznawaniu srebra, to może pomóc , ale pewnikiem nie jest. 

Ja jak zwykle napisałem nieprecyzyjnie, bo chodziło mi o domowy sposób odróżnienia srebra od np. białego złota.
Chyba powstrzymam się od takich rad. A zielony kamień znaleziony w ziemi to szkło. Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#67
Nie bierz tego do siebie. Niektórzy nawet jak czytają to nic nie rozumieją. A swoją drogą powinno się to sprawdzać o pełni księżyca Uśmiech
Odpowiedz
#68
(06-08-2017, 01:44 PM)silverpaul napisał(a): 17 razy? To mało , potrzeć trzeba 22,5 raza.
Ja p.....lę! Skąd ten pomysł?



Ha hahahaha Uśmiechk..wa ale się uśmiałem , hit Uśmiech
Odpowiedz
#69
No tak , rzetelni znawcy z jajami Uśmiech
Odpowiedz
#70
(06-09-2017, 10:03 PM)orca2 napisał(a):
(06-08-2017, 01:44 PM)silverpaul napisał(a): 17 razy? To mało , potrzeć trzeba 22,5 raza.
Ja p.....lę! Skąd ten pomysł?



Ha hahahaha Uśmiechk..wa ale się uśmiałem , hit Uśmiech

To byl fajny watek , eksperymentowalam z jajem , z moczem , z rysowaniem po kartce itd ....wg waszych zalecen , sprawialo mi to frajde , bo lubie eksperymentowac i dociekac  Biggrin
Dopoki jakies pajace ,wielcy znawcy , cfaniaki ,,niewiadomoco,, nie zaczeli  sie wysmiewac i nabijac (silverpaul , orca2) -jak nie macie chociaz odrobiny dystansu , to przynajmniej nie udzielajcie sie ze swoimi zlosliwosciami . Na miejcu admina zrobilabym z tym porzadek .  
 Pozdrawiam cala reszte i dziekuje za wszystkie fajne  posty w moim watku , swietnie sie ubawilam a i tez kilka rad bylo pomocnych we wstepej internetowej  identyfikacji metalu  Biggrin
 Pozdrawiam reszte  i dziekuje za wszystkie wasze fajne  posty w moim watku  .
Prosze o usuniecie mojego watku i konta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości