Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uszkodzony agat
#1
Kupilam ten agat przez internet. Niestety jest lekko uszczerbiony z lewej strony (ta mala plamka w ksztalcie.. hmm.. zaglowki?) a okres zwrotu minal. Czy macie pomysl jak moznaby go ozdobic, ewentualnie obrobic, tak, zeby tego uszczerbku nie bylo widac?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Czy to rodzaj szlifu kaboszon? Jaka jest jego wielkość? Może da radę zasłonić to miejsce oprawka lub jakąś ozdobą albo delikatnie oszlifować i wypolerować.
Odpowiedz
#3
Można to miejsce zasłonić srebrną lub złotą literką "a". Wtedy: Agat + "a" = "Agata".
Odpowiedz
#4
Szafir, tak, to kaboszon. Czy masz może jakieś przykłady jak można taki uszczerbek przyozdobic?
Odpowiedz
#5
Jeśli właśnie przed chwilą zobaczyłem to co tworzysz to chyba trudno będzie skorzystać z metody zasłonięcia tej drobnej niedoskonałości a jego wymiary jakie są? Jakie masz konkretne plany dla tego kamyczka? Jeśli jest duży to można go minimalnie oszlifować, jeśli malutki ja bym się tym nie przejmował.
Odpowiedz
#6
Szafir, wymiary tego kaboszona to 27x17,5x8mm więc niemały, ale też niezbyt duży. Taki w sam raz na pierścionek. Zastanawiam się czy zrobienie elementu dekoracyjnego z glinki srebrnej nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Np. zawijasa, który zaczynał by się na bazie na kaboszon a wchodził drugim końcem w kamień zakrywajac tym samym uszczerbek. Pogłówkuję Puść oczko
Odpowiedz
#7
No to duży jest, zakrycie elementem ozdobnym tak jak mówisz coś takiego miałem na myśli. Jeśli posługujesz się glinką to jak najbardziej ja z glinką jeszcze się nie zetknąłem ale mam w planach poznać tę technikę. Element jaki uważasz lub może odpowiednio wysoka oprawa by tę skazę zakryła? Przy tak dużym to pewnie i szlifowanie miałoby sens. Agat jest dość twardy ale dałby sie ładnie wypolerować po szlifie. Powodzenia Agato.
Odpowiedz
#8
Dzięki!
Odpowiedz
#9
(02-25-2014, 10:01 AM)szafir napisał(a): No to duży jest, zakrycie elementem ozdobnym tak jak mówisz coś takiego miałem na myśli. Jeśli posługujesz się glinką to jak najbardziej ja z glinką jeszcze się nie zetknąłem ale mam w planach poznać tę technikę. Element jaki uważasz lub może odpowiednio wysoka oprawa by tę skazę zakryła? Przy tak dużym to pewnie i szlifowanie miałoby sens. Agat jest dość twardy ale dałby sie ładnie wypolerować po szlifie. Powodzenia Agato.

Skorzystam z tematu i się podpytamUśmiech
Powiedz, czym można szlifować i polerować agaty, bo mam u siebie parę, ale one są strasznie twarde. I na papierze, to w ogóle nie idzie. a o polerowaniu, to już nie wspomnę.
Czym szlifujecie i polerujecie takie twarde kamienie?
Odpowiedz
#10
Miałem na myśli jakieś niewielkie poprawki, bo całkowite szlifowanie kamieni, cięcie to potrzebny byłby chyba typowy warsztat szlifierski. Agatu jeszcze nie szlifowałem ale opale tak a to podobna twardość więc dobrym papierem niewielkie poprawki powinno dać się zrobić. Trudniejsze jest wypolerowanie takiego kamienia ale powinny wystarczyć pasty jubilerskie. Szlifierze posługują się tarczami z nasypem diamentowym i proszkami diamentowymi, korundowymi plus woda czasami z dodatkiem kwasów itd.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości