Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emaliowanie
#41
bla bla


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#42
Znalazłem takie ogłoszenie  : Blacha 999 . Mam pytania :
- czy to dobra cena  (kompletnie na srebrze się nie znam)?
- czy dam radę wyciąć nożyczkami lub jakimś cyrklem koło z tej blachy ?
- czy jest maszynka do zaginania rantu ?

By nie wyglądało że spamuję Biggrin  pokażę jak  powstaje emalia drutowa.

- po wycięciu miedzianego podkładu nakładamy warstwę podkładu i kontremalii - wypalamy    

- rysujemy obraz jaki chcemy zrobić  -    

- nakładamy druty (tutaj z miedzi)                 

- i trzeci raz do pieca -    

teraz należy jeszcze wyrównać pilnikiem i wyczyścić druty.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#43
hmmm nie wiem, ale cena za ta blache wieksza niz w uk przy mnozniku x5 (£do pln) :
http://www.cooksongold.com/product_detail.jsp?add=n a ta firma cookson gold do bardzo tanich nie nalezy . Pytanie ile to dla Ciebie warte .
Przy tej grubosci jak twarda to wytniesz ,jak miekka to do dupy bedzie ciecie .
nie wiem, nie znam sie ...ale sie chetnie wypowiem .
Odpowiedz
#44
Ja najtańsze srebro znalazłem w warszawskiej www.hopea.eu jak ktoś ma tańsze źródło niech poda.
Odpowiedz
#45
(05-31-2015, 08:17 PM)Erddill napisał(a): hmmm nie wiem,  ale cena za ta blache wieksza niz w uk przy mnozniku x5 (£do pln) :
http://www.cooksongold.com/product_detail.jsp?add=n  a ta firma cookson gold do bardzo tanich nie nalezy . Pytanie ile to dla Ciebie warte .
Przy tej grubosci jak twarda to wytniesz ,jak miekka to do dupy bedzie ciecie .

Tam nawet emalie szkliste są tańsze. ???  Dziękuję za link, poszukam.
Pytanie laika czym różni się srebro miękkie od twardego i które jest lepsze do emaliowania ?

(05-31-2015, 09:50 PM)BoBig napisał(a): Ja najtańsze srebro znalazłem w warszawskiej www.hopea.eu jak ktoś ma tańsze źródło niech poda.

Dziękuję.  To bardzo dobra cena a ja potrzebuję 10-20 tarcz rocznie, to amatorski projekt.
Miałem propozycję zrobienia kółka srebrnego (999) o średnicy 37mm za 10 zł/g - ale pisano mi że waży 30 gram. ???
Tutaj w sklepie widzę na kalkulatorze że 100 cm waży 31 gram a z tego wytnie się 10 tarcz.  W tym sklepie są też druty. Szkoda że nie mają mniejszych płaskich. 

Dziękuję Panowie zamówię blachę twardą i będę szukał sposobu wykrojenia. 

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#46
Witam ponownie.

Dzisiaj dzięki uprzejmości kolegów i koleżanek : Olax, Kfadrat,Kriss i Cactoos pokażemy jak w prosty stworzyć dysk pod tarczę zegarka lub medalion. ( cały temat :  dysk na tarczę  )[url=http://www.srebrnie.pl/showthread.php?tid=1703&page=6][/url]
Materiał : miedź 0,3 mm
Średnica - 38 mm
Czas wykonania - 5 minut.
Narzędzia : pilniki do nadania faktury, młotek gumowy, tarcza do treblinkowania.
Po wykonaniu tarczy należy ją wyczyścić i dać do kwasku cytrynowego na 2-5 minut ( bez znaczenia), potem do sody w celu zneutralizowania kwasu.
Na tak przygotowany dysk nakładamy olejek lawendowy, lub inne medium np. wodę destylowaną. Po przesianiu podkładu (ziarna 80) wypalamy ok. 1 minuty w temp +/- 700-800 stopni. Przypominam że ponieważ podłoże jest fakturowane należy przesiać ciut więcej emalii by pokryła dokładnie materiał

                                       
Odpowiedz
#47
Każdy emalier bez względu na płeć, kolor skóry i wykształcenie by należycie wykonać pracę musi sprawdzić materiał jakim dysponuje. Od tego będzie zależało jak potem zaplanować wypa
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#48
Gdy wypalasz coś z kontremalią na czym krążek wkładasz do pieca? Gdzie zaopatrujesz się w emalię?
Odpowiedz
#49
(06-08-2015, 09:31 PM)BoBig napisał(a): Gdy wypalasz coś z kontremalią na czym krążek wkładasz do pieca? Gdzie zaopatrujesz się w emalię?

Tak w zasadzie wszystko wypalam z kontr-emalią.            
Na tarcze zegarka używam białej, a na resztę wszystkie odpady.

Podstawki wyginam z czego bądź. Drutu stalowego, kawałka blaszki.        

Sklep Planet Art, masz tam też różne podstawki
.
Pozdrawiam Leszek :-)
Odpowiedz
#50
Planet Art. Czyli mamy tego samego dostawce :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości