Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje prace w kilku ujęciach
#1
Question 
Oto kilka załączników


Załączone pliki Miniatury
                                                   
Odpowiedz
#2
Ładny wisiorek, ale nie do końca rozumiem czemu ma taką nazwę cyfrową.
To oczywiście twórcy prawo Uśmiech
Ale napisz może coś więcej o tym.
Odpowiedz
#3
To nie była oczywiście nazwa tylko efekty mojej niedoskonałości komputerowej, jestem w tym gorszy niż w jubilerstwie ale już poprawiłem i jest o.k. Bursztyn z Bałtyku, obrobiony, wypolerowany i oprawiony w srebrze. Srebrny wisior z okiem tygrysim,sokolim i pierścionek złoty z perłą naturalną i cyrkoniami. Wszystkie prace wykonane ręcznie od stopienia materiału począwszy.
Odpowiedz
#4
fajne rzeczy najbardziej podoba mi sie pierscionek oszczedny w formie i bardzo dopieszczony
Odpowiedz
#5
Piękne rzeczy. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Szczególnie pierścionek przypadł mi do gustu. Dobra robota, ma charakter ale też nie ma tutaj w nim przesady. Sama z chęcią bym w takim chodziła, czy można gdzieś zakupić twoje prace? Masz tego więcej?
Odpowiedz
#6
Ja tez jestem pod wrażeniem. Bardzo mi się podoba. A osadzenie tylu cyrkonii tak równo wydaje mi się niemożliwe. Język

Tak z ciekawości. Ile czasu musisz poświęcić na taki jeden pierścionek?
Odpowiedz
#7
Dziękuję za miłe słowa , kilku ludzi zaprezentowało tu już swoje prace a ja postanowiłem do tego grona dołączyć i pokazać chociaż to na co po zrobieniu najczęściej niedługo patrzę i już żałuję, że dopiero teraz zabrałem się za robienie zdjęć. Wcześniej zrobiłem parę fotek telefonem ale są marnej jakości. Można powiedzieć, że od teraz nic nie umknie obiektywowi aparatu. Te zdjęcia to właściwie takie próbki ponieważ na poważnie przygotowuje się do rozpoczęcia D.G. wszystkie zostały zrobione w pośpiechu przy użyciu lampy błyskowej w prawie kompletnej ciemności a czytałem, że lampy błyskowej przy takich zdjęciach nie powinno się używać. No ale coś tam widać, jakieś doświadczenia już zebrałem jakieś za chwilę przeprowadzę a chcę sam jak najwięcej w przyszłej firmie robić, żeby poznać na przyszłość każdy jej szczegół i tak właśnie trochę eksperymentuję i ze zdjęciami i z twórczością, która wielu nam tutaj jest bardzo bliska. Z czasem będę chciał się skupić głównie na twórczości.
To, że podoba się pierścionek trochę mnie zaskakuje choć wcześniej już słyszałem to samo od mojej żony. Ładna w nim jest perła a sam pierścionek to raczej klasyka ale jak widać lubiana.
Żeby taki pierścionek zrobić ile potrzeba czasu? No nie używałem stopera, robiłem go po trochu przy innych pracach ale myślę, że przy pracy ciągłej 16 godzin by wystarczyło ale to jeszcze kwestia dokładności, bo im dokładniej się robi tym więcej czasu praca zajmuje.
Jeśli chodzi o cyrkonie rozmieszczenie to kwestia trasowania i wyznaczenia miejsc na otwory a głębokość u mnie to sprawa dobrego powiększenia ale są również takie zestawy do wiercenia otworów chyba Alsett to się nazywa. Są to różne nakładki na pracujący frez, które są dla niego ogranicznikami sprawiającymi, że każdy otwór ma tą samą głębokość.
Odpowiedz
#8
No bardzo fajne. Parę ładnych godzin przyjemnie spędzonych, i piękne efekty. Uśmiech
Czy forma pierścionka klasyczna? No, może. Ale z fajnym współczesnym ujęciem. Wraca moda na Wiktoriańskie bibeloty, tylko kto dziś potrafi tworzyć misterne filigranowe konstrukcje? Jeszcze raz gratuluje, ładnych prac. Uśmiech
Odpowiedz
#9
Thumbs Up 
(03-31-2014, 11:13 PM)szafir napisał(a): kilku ludzi zaprezentowało tu już swoje prace a ja postanowiłem do tego grona dołączyć

No i o to chodzi!

(03-31-2014, 11:13 PM)szafir napisał(a): wszystkie zostały zrobione w pośpiechu przy użyciu lampy błyskowej w prawie kompletnej ciemności a czytałem, że lampy błyskowej przy takich zdjęciach nie powinno się używać. No ale coś tam widać, jakieś doświadczenia już zebrałem jakieś za chwilę przeprowadzę a chcę sam jak najwięcej w przyszłej firmie robić, żeby poznać na przyszłość każdy jej szczegół i tak właśnie trochę eksperymentuję i ze zdjęciami

Spróbuj przed lampą umieścić odchylony cienki papierek, tak, żeby nie błyskać bezpośrednio na wyrób. Jeśli większość światła odbije się od sufitu, czy jakiejś płachty rozciągniętej nad Twoim "atelie", to efekt może być lepszy.
Odpowiedz
#10
Jak napisałem, będę prowadził doświadczenia w tym temacie tylko czy na wszystko wystarczy czasu? krzywy jak masz dużo doświadczenia w robieniu zdjęć produktowych napisz coś więcej, chętnie poczytam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości