Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palnik propan butan - bez tlenu, czy dobry ?
#1
Witam, chciałbym zakupić palnik do topienia srebra, złota, czy palnik na propan - butan wystarczy ?

Jeśli tak to jaki ? Uśmiech możecie mnie naprowadzić, polecić jakiś konkretny, podesłać link ?

Mam na razie mały palnik Dremela, do drobnych prac lutowniczych, topienia naprawdę małych ilości metalu ale to już nie wystarcza, liczę na waszą pomoc !
Odpowiedz
#2
Kup sobie małą butle 5 kg ( jeśli działasz amatorsko wystarczy na pół roku ). Do tego palnik do lutowania/topienia firmy Perun lub Termet z kompletem dysz. W zupełności wystarczy. Ja używam 7 rok peruna i jestem zadowolony.
Odpowiedz
#3
http://allegro.pl/palnik-do-spawania-i-c...69744.html

Czy to ten ?
On jest na sam propan butan ? czy potrzeba też tlenu do niego ?

I czy dobra cena jest tutaj za niego ?
Odpowiedz
#4
(04-09-2014, 08:57 PM)Mizu napisał(a): http://allegro.pl/palnik-do-spawania-i-c...69744.html

Czy to ten ?
On jest na sam propan butan ? czy potrzeba też tlenu do niego ?

I czy dobra cena jest tutaj za niego ?

http://www.wkociuba.pl/PALNIK-PROPAN-BUT...96%29.aspx

Można jeszcze trochę taniej dostać, ale nie pamiętam, gdzie widziałam. Musisz poszukać w internecie.
Odpowiedz
#5
Ale to jest chyba bez zestawu dysz hm ? Puść oczko

Jak by mógł ktoś z was dać link do czegoś pewnego, żebym mógł się na tym oprzeć w dalszych poszukiwaniach to byłbym wdzięczny.
Odpowiedz
#6
Na allegro jak wpiszesz palnik termet to powinien wyskoczyć stary, dobry, polski termet z kompletem dysz za około 300zł i wąż też ktoś tam ma za 60zł, chyba większość z nas tego używa. To właśnie coś takiego jak w linku u Olax.
Odpowiedz
#7
(04-09-2014, 09:34 PM)Mizu napisał(a): Ale to jest chyba bez zestawu dysz hm ? Puść oczko

Jak by mógł ktoś z was dać link do czegoś pewnego, żebym mógł się na tym oprzeć w dalszych poszukiwaniach to byłbym wdzięczny.
Przecież masz w opisie:
"Palnik zasilany propanem-butanem z butli. Posiada trzy wymienne końcówki, w zależności od potrzeb mogą służyć do precyzyjnego lutowania jak i topienia. "
Odpowiedz
#8
Mam w opisie, ale zauważ, że w linku który ja podesłałem tych dysz jest więcej. Pytam, żeby nie wydać bez sensu kasy a chyba nie jest problemem jak troszeczke potruje dupe Ząbki ?

Rozumiem, że ten link od olax jest gut i brać ten palnik :> ?
Odpowiedz
#9
(04-10-2014, 08:06 AM)Mizu napisał(a): Mam w opisie, ale zauważ, że w linku który ja podesłałem tych dysz jest więcej. Pytam, żeby nie wydać bez sensu kasy a chyba nie jest problemem jak troszeczke potruje dupe Ząbki ?

Rozumiem, że ten link od olax jest gut i brać ten palnik :> ?

To jest ten, o którym pisał "srebrofigaro". Jeśli się mylę, to mnie naprostujcie.
Ja mam polski termet od wielu lat i wydaje się nie do zdarcia.
A tyle dyszy Ci spokojnie wystarczy. Ja używam własciwie tylko dwóch.
Poza tym, widziałam gdzieś ten sam znacznie tańszy niż u Kociuby. Chyba nawet koło 200 zł. Musisz poszukać.
Poczekaj, niech Ci bardziej doświadczeni potwierdzą.
P.S.
Ja tez często tu truje dupęZąbki Jeszcze na mnie nie krzyczeliZąbki
Odpowiedz
#10
Mam nadzieję, że na mnie też nie nakrzyczą, ja już trochę siedzę, pracownie powoli zbieram, robie jakieś pierdoły typu obrączki, wisiory czy łańcuszki z koluszek, ale brakowało mi dobrego palnika bo mam tylko do lutowania dremelka versatip Język
A tutaj przyszła ochota na coś więcej, kupiłem okazyjnie walcarkę Ząbki i czas na dobry palnik, żeby zacząś zabawę na poważnie Puść oczko
Odchodząc trochę od tematu, jaki tygiel :> Co do niego :> Jaka forma do srebra :>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości