Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foty z roboty
Fju fju Maestro, składam pokłony. Piękny wyrób.
Odpowiedz
szafir napisał(a):Widzicie ile czasu poświęca się na ręczną robotę i ile klient powinien za to zapłacić,
to tydzień pracy przy jednym pierścionku ale frajda jest na koniec.

Ja nigdy nie lubiłem się rozstawać ze swoimi pracami.
Jak trzeba sprzedać to dupa nie frajda.
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
super robota, pełna profeska, to może mi ktoś powie ale ile można na tym zarobić, robiąc ręcznie takie cacko na handel?
Odpowiedz
Może można trochę przyśpieszyc taką robote ale pracuje zgodnie z moją sygnaturką na dole Uśmiech
Takie roboty tylko pod zamówienia od ludzi z naszej branży którym się niechce lub niepotrafią.
Czy da się zarobić? pewnie tak Puść oczko
Odpowiedz
Cactoos rozstawanie się ze zrobioną ładną biżuterią chwilę po tej frajdzie rzeczywiście jest bolesne szczególnie jeśli się nawet fotek się nie porobi ale kiedy jeszcze robiłem tego więcej nawet nie miałem czym robić zdjęć, później miałem jakąś komórę z kiepskim aparatem a i nie zawsze pamiętałem o tym żeby uwiecznić dzieło. Teraz wiem, mądry po szkodzie. Na pocieszenie teraz każda moja praca będzie miała sporo świetnych zdjęć po zrobieniu a czasami i w trakcie pracy jakiegoś tutka stworzę i wrzucę na forum. Mi również tego typu prace zabierają mnóstwo czasu ale nie przyśpieszam, bo spieprzyć tyle pracy jakimś głupim błędnym ruchem to dopiero jest koszmar. W moich początkach kilka razy się zdarzyło, że jakaś przegrzana łapka podczas oprawy pękła ale po latach praktyki dolegliwości tego typu ustąpiły.
Odpowiedz
Nie podlega dyskusji że każda rzecz ma swojego kupca, ale pytałem z ciekawosci jakie jest wasze zdanie na temat ceny takiej ręcznej roboty, bo wydaje mi się że i klientów pod zamówienie jest już mniej Uśmiech
Odpowiedz
Moje doświadczenia są takie, że wszystkie oryginalne zamówienia pochodziły od ludzi delikatnie ujmując oryginalnych. Rozumiem zapłacić za coś czego gdzie indziej nie mogę dostać ale kazać robić ręcznie to co gdzieś można kupić w sklepie to bez sensu, bo wtedy klient takie chce tylko do płacenia nie skory więc wiadomo, że musi być taniej żeby nie powiedzieć tanio. Na niektórych dawało się zarobić ale zawsze podobna rzecz gdzieś w handlu była dużo droższa. Czyli piękne pierścionki są niestety cholernie drogie a u małego złotnika musi być taniej.
Odpowiedz
Mnie wydaje się że mam coraz więcej zleceń typu taki sam ( podobny ) ale zrobiony ręcznie tyle że z nat. kamykami pełne szyny, kuty, walcowany co oznacza trwalszy i mimo że tanio nie jest to zamawiają a gdy widzę brylanty i inne drogie kamienie nieudolnie oprawiane w czsami wątpliwej jakości odlewach lub w zbyt cieńkich szynach z cieńkimi łapkami na dodatek nieutwardzone złoto to o zgrozo przecież klient po wydaniu kilku tyś za taki bubel zrazi się do kupowania biżuterii.
Odpowiedz
Obawiam się, że się nie zrazi a innym razem pójdzie i kupi następny badziew, bo na tyle będzie go stać. Mało jest klientów kierujących się rozsądkiem ale ja również na takich liczę, prawda, że pierścionki dzisiaj lane są strasznie miękkie, chyba że da się to jakoś hartować?
Odpowiedz
(09-23-2014, 05:02 PM)Greg napisał(a): Mnie wydaje się że mam coraz więcej zleceń typu taki sam ( podobny ) ale zrobiony ręcznie tyle że z nat. kamykami pełne szyny, kuty, walcowany co oznacza trwalszy


Jedno pytanie Greg. W Polsce masz te zlecenia?
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości