Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foty z roboty
Widzę Greg, że opanowałeś rozmnażanie pierścionków czy zrobiłeś 3 sztuki? Myślałem że to szmaragdzisko takie piękne tylko nie spostrzegłem,że takie duże wymiary tego kamienia.
Odpowiedz
szmaragd lub akwamaryn (beryl) mają inny odcień zieleni / błękitu
to jest klasyczny Elbait Indygolit (spotyka się 2 nazwy - indygolite lub indycolite) czyli zielono-niebieski (morski?) turmalin ..ładny kolor ale bardzo dużo skaz
.. ciekawi mnie pochodzenie ?
pozdrawiam
Odpowiedz
Następny foto tutorial z tych podobnych tylko ręcznie zrobiony


Załączone pliki Miniatury
                                               
Odpowiedz
Jak zawsze piękna robota Greg !!!
Odpowiedz
Piękne. Zazdroszczę.
Odpowiedz
Mistrzostwo...
Odpowiedz
Super, z przyjemnością ogląda się takie tutki, pomysł z tymi łapkami z drutu przedni, zawsze miałem problem z dolutowywaniem kolejnych mimo kilku lutów, wierciłem otwory i dopiero wlutowywałem ale nie zawsze się to sprawdzało. Muszę kiedyś wypróbować.

A jak z ubytkiem, bo sporo naddatku przy takiej robocie liczyłeś w ilu się mieścisz?
Odpowiedz
Odpowiedz
Dobre pytanie z tym ubytkiem a dziurki do łapek? no to musi być miejsce wokół a jak nie ma to od razu widać, że metoda jest zła. Mi się wydaje, że nawet piłowanie nie jest zagrożeniem w ubytku pod warunkiem dobrego miejsca pracy, bo to w końcu sam czysty metal za to szmerglowanie i owszem. Tobie Greg sprawnie idzie praca tą metodą z podwójnymi łapkami a może to tylko tak na foto wygląda, ja przyznam, że sam pomysł nie oznaczał w moim wypadku iż robiło się to łatwo i szybko bo po pierwsze trzeba ładnie równo wygiąć te druty a później ustawić je na oprawkach a im mniejsze tym gorzej i trudniej. Czy na oprawkach przygotowujesz wcześniej jakoś te miejsca gdzie łapki mają stykać się z oprawką? jakoś zaznaczasz albo nacinasz by się nie zsuwały. A jak sobie radzisz z tkzw.karmazycjami, gdzie jest dużo łapek i dużo oprawek z centralnym w środku.?
Odpowiedz
co to jest szmerglowanie? polerowanie?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości