Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foty z roboty
(01-21-2015, 04:06 PM)Imenoq napisał(a):
(01-20-2015, 06:53 PM)Greg napisał(a): Mogłem oprawke zrobić z palladowego to byłbym spokojniejszy przy oprawianiu

Czemu? Kiedyś robiłem tylko z palladowego, teraz gdy już są niezłe ligury to z nich.
Ale palladowe teraz twardsze mi się wydaje niż z obecnych ligur,

Nie wiem jaki Ty robiłeś stop z palladem ale jak robiłem z przepisu na iglice w urzędzie probierczym to wychodzi mięciutkie idealne do trudnych opraw
Odpowiedz
A możesz zdradzić skład? Może kiedyś spróbuję bo mam jeszcze trochę palladu.
Odpowiedz
sam korzystam z ligury palladowej, ale mam jeszcze kilka gramów czystego palladu i tez chętnie spróbuje Uśmiech
Odpowiedz
Skład na białe palladowe to Au 585 Ag 270 Pd 145
Odpowiedz
dzięki Greg Uśmiech
Odpowiedz
Kilka nowych fotek z roboty


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
(10-31-2015, 10:19 PM)Greg napisał(a): Kilka nowych fotek z roboty

Ty to masz kolego ręke(i sprzęt zapewne też). Zawsze lubie oglądać twoje foty szkoda że tak mało :-) . Nie wiem dla czego ale mnie troche bardziej ciągnie do pierścionkarstwa chyba podobnie sądzàc po fotach jak i ciebie.
Odpowiedz
Ładna czysta praca - gratuluje. Gdybyś jak możesz jeszcze cykl osadzenia i fasowania kamienia pokazał ???
Odpowiedz
(10-31-2015, 10:43 PM)Nordwind napisał(a): Ładna czysta praca - gratuluje.  Gdybyś jak możesz jeszcze cykl osadzenia i fasowania kamienia pokazał ???

Dzięki
Co do zdjęć w trakcie oprawy to akurat nie robiłem ale w tym przypadku to podciecie frezem "satelitką" dogięcie kleszczami i dobicie młoteczkiem troche stresu kilka zdrowasiek i gotowe Puść oczko
(10-31-2015, 10:43 PM)Pampalini napisał(a):
(10-31-2015, 10:19 PM)Greg napisał(a): Kilka nowych fotek z roboty

Ty to masz kolego ręke(i sprzęt zapewne też). Zawsze lubie oglądać twoje foty szkoda że tak mało :-) . Nie wiem dla czego ale mnie troche bardziej ciągnie do pierścionkarstwa chyba podobnie sądzàc po fotach jak i ciebie.

Widząc twoje prace to nieźle ci idzie i sprzętu dobrego też troche już masz
Odpowiedz
Zawsze sie zastanawiałem jak się robi te wycięcia satelitarne . Jak wyznaczyc odpowiednie pozycje dla tych nacięć co by nie były za płytko lub za głęboko. Sprzetu troszku juz mam dobrego w miare ale zawsze zostanie jakiś niedosyt sprzętowy :-) a najśmieszniejsze jest to że za dużo bym chciał sie nauczyć na raz a to grawerowac lubie ,osadzanie kamieni (pave) też lubie bardzo i jeszcze by sie coś znalazło. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości