Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanie o wydruk + odlew
@Leszek odpuścić/wyżarzyć tzn. wygrzać materiał do czerwoności. Jeżeli nie masz palnika to nad płomieniem kuchenki gazowej Uśmiech
wpadł mi jeszcze jeden pomysł Ząbki Często używam ołowiu. Odpowiedni krążek stalowy położył bym na srebrnej/miedzianej blasze, a całość na kostce ołowianej i prasą wcisnął bym w ołów. Wyszło by to co Olax pokazała na fotach Ząbki
Odpowiedz
Taką metodą można wykonać każdą kasetkę, wystarczy tylko wykonać wzornik wewnętrzny. Ja akurat doginałem rant młoteczkiem.

[Obrazek: IBdtP.jpg]
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
(06-04-2015, 05:50 PM)kriss napisał(a): @Leszek odpuścić/wyżarzyć tzn. wygrzać materiał do czerwoności. Jeżeli nie masz palnika to nad płomieniem kuchenki gazowej Uśmiech
wpadł mi jeszcze jeden pomysł Ząbki Często używam ołowiu. Odpowiedni krążek stalowy położył bym na srebrnej/miedzianej blasze, a całość na kostce ołowianej i prasą wcisnął bym w ołów. Wyszło by to co Olax pokazała na fotach Ząbki

Nie mam palnika ale kupię. Gazówki nie mam - wszystko na prąd. Mam piece i miedź robię w piecu.

Ten pomysł z matrycowaniem jest niesamowity :-)  Gdyby krążek zrobić stalowy i go giloszować lub Grotek wygrawerował wzór można by przy okazji otrzymać fakturę pod emalię transparentną.  NA PEWNO ten sposób będę teraz drążył. Wchodzę dopiero w srebro więc przede mną setki a może tysiące prób. Element powtarzalny pokazał by właściwości każdej emalii. Przemyślę i będę jeszcze pytał.

Ty przykład takiej tłoczonej tarczy UN :    
Odpowiedz
@Leszek giloszowania na ołowiu nie odciśniesz. Tylko prasa Ząbki
Na ołowiu możesz zrobić tylko to co Cactoos pokazał Smutny
Odpowiedz
(06-05-2015, 07:50 AM)kriss napisał(a): @Leszek giloszowania na ołowiu nie odciśniesz. Tylko prasa Ząbki
Na ołowiu możesz zrobić tylko to co Cactoos pokazał Smutny

Kriss prasa to nie problem mam inne argumenty ( brukarza) Biggrin     

Pierwsza próba.Miedź 3 mm. Niesamowite jakie to proste ale skuteczne.

cdn ( jeszcze dzisiaj Biggrin )
Odpowiedz
@Leszek masz dość ciężkie argumenty Ząbki
Odpowiedz
(06-05-2015, 11:52 AM)kriss napisał(a): @Leszek masz dość ciężkie argumenty Ząbki

Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin  Pracuję na drogach ale uwielbiam budować maszyny a kafary to moja specjalność :-)

Doświadczeń część druga :-)

Poświeciłem moją ulubiona tarczę ze stali do prób.

Zdjecia:

wyniki są rewelacyjne i wzór się kopiuje przy uderzeniu młotkiem

tutaj "projekt" maszyny do stampowania :-) Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin    

naprawdę to działa :-)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Leszek, maszyna cwana a nie myślałeś o użyciu handgranata? Biggrin
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
(06-05-2015, 05:44 PM)cactoos napisał(a): Leszek, maszyna cwana a nie myślałeś o użyciu handgranata? Biggrin

handgranata Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin Biggrin

Buduję "amatorsko" kafary do montażu barier ochronnych a kiedyś zrobiłem taki kafarek gościowi który wybijał na nim medale czy monet nie wiem.  Odważnik 15 kg szedł na 3 m w górę i ":jebudu".

Jak fundusze mi pozwolą to zrobię taką "tłocznię" dla siebie.

Dzisiaj próba nr 3 - tarcza damskiego zegarka Diver

Narzędzia młotek, pilnik (nowy),kawałek tektury zamiast ołowiu.
Czas wykonania : 3 minuty
Koszt : 0,56 gr.
Materiał : miedź 0,3 mm, średnica 35 mm
Jak dla mnie to chyba jest rewelacja. Co prawda rant odwróciłem w złą stronę ale następny raz będzie ok.
Na tarczę nałożę brązową emalię ale o tym napiszę po wypaleniu. :-)

Foto relacja :

to prawie jak moja ulubiona firma Cartier. Może następną tak zrobimy ?

[Obrazek: sihh-2013-and-montblanc-051.jpg]

[Obrazek: 56984.jpg]

cdn. pozdrawiam
Odpowiedz
(06-04-2015, 06:51 PM)cactoos napisał(a): Taką metodą można wykonać każdą kasetkę, wystarczy tylko wykonać wzornik wewnętrzny. Ja akurat doginałem rant młoteczkiem.

[Obrazek: IBdtP.jpg]

Robiles to mniej wiecej w ten sposob, tak? http://www.meevis.com/jewelry-making-cla...locket.htm
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości