Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest to kamień szlachetny ? Zielony / szklana chuta
#1
Witam w szklanej chucie znalazłem oto taki kamień ,czy jest to jakiś kamień szlachetny ?, i czy jest coś wart ?

[Obrazek: 2agnm1l.jpg]

[Obrazek: 2wc2vqr.jpg]


[Obrazek: zol7s.jpg]
Odpowiedz
#2
W hucie szkła znalazłeś? Co to może być, hmmmmm.
Wiem! Szmaragd. Prawdopodobnie z Indii. Ząbki
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#3
podpowiedź : na pewno nie jest to szkło ;p
Odpowiedz
#4
A wystarczy zrobić >> KLIK i dostaniemy odpowiedź co to [Obrazek: thumbs_obraz017.jpg]
"Brak poczucia humoru, nie zawsze jest dowodem powagi"   - Antoni Słonimski
Odpowiedz
#5
(05-09-2014, 07:13 PM)Mizu napisał(a): podpowiedź : na pewno nie jest to szkło ;p

A jak na to wpadłeś że to nie jest szkło

[Obrazek: confused5.gif][Obrazek: confused5.gif][Obrazek: confused5.gif]
Odpowiedz
#6
to nie jest szkło tylko śleża hutnicza też znajduje takie kawałki koło starej żwirowni i kopalni piachu tam jest wszysko przetapiane a to co zostaje to własnie taki oto minerał
Odpowiedz
#7
(07-15-2014, 12:02 PM)Aendeleril napisał(a): śleża hutnicza
A właściwie co to jest bo nie mogę wygooglować?
Odpowiedz
#8
Napisałem wyżej resztki przetopu różnych minerałów np. piachu na szkło z jakimis dodatkami jeżeli sie nie myle
Odpowiedz
#9
(07-15-2014, 12:02 PM)Aendeleril napisał(a): to nie jest szkło tylko śleża hutnicza też znajduje takie kawałki koło starej żwirowni i kopalni piachu tam jest wszysko przetapiane a to co zostaje to własnie taki oto minerał

Czyli jest to w większości szkło, i pewnie pomyliłeś nazwę bo takie pozostałości z wytopu to szlaka hutnicza nie ślęża.
I oczywiście nie jest to minerał.

cyt: "Mineralodzy są zgodni tylko w jednej kwestii: wszystkie substancje otrzymane sztucznie w laboratoriach nawet domowych, procesach przemysłowych lub hutniczych itp. - mimo iż wyglądają bardzo efektownie - nigdy nie były i nie będą uznane za minerały"

http://www.redbor.pl/encyklopedia/wlasci...ineral.htm
Odpowiedz
#10
za 100 tys lat pewnie zostanie ładnym minerałem Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości