Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za minerał?
(07-15-2014, 08:04 PM)Opal Kingdom napisał(a): Mystic troche to wszystko dziwne ale dla jasności
tu czas gra na nie korzyść co dziennie mam nowe informacje a stare zapominam .
Ja swój kamen znalazłem w Polsce , i jak pisałem posta myślałem ze tu są Turmaliny , trochę pogrzebałem są czarny szerl. Zły
A ten sprzedawca przypadkowo został w mieszany
chodziło mi tylko o fotkę jego i podobieństwo .
Jego kamenie jego sprawa .
Odpowiedz
Opal Kingdom sam szukam dla relaksu kamyków lecz żadko wyjezdzam ( mieszkam pod wawą ) w tym roku planuje wyjazd do Huta-Szklary. Myślę że znajdę troche opali i chryzoprazów Ząbki

Odpowiedz
(07-16-2014, 08:24 PM)Aendeleril napisał(a): Opal Kingdom sam szukam dla relaksu kamyków lecz żadko wyjezdzam ( mieszkam pod wawą ) w tym roku planuje wyjazd do Huta-Szklary. Myślę że znajdę troche opali i chryzoprazów Ząbki

Szklary to super miejsce byłem tam wiele razy i polecam każdemu.
bardzo łatwo tam znaleźć różne okazy
najwięcej jest chalcedonu i w załeżności od miejsca to chryzopraz , opal ..itd
najlepiej iść na koniec do 'dolinki' gdzie jest rozkopane wiele miejsc

pozdrawiam i powodzienia
Odpowiedz
(07-16-2014, 09:46 PM)Opal Kingdom napisał(a): Szklary to super miejsce byłem tam wiele razy i polecam każdemu.

zastanawiam się czy ktoś tam nie pogoni ?
Jak odszukać , gdzie można poszukać coś ?
Bo słyszałem ze dużo tam prywatnego terenu .
Odpowiedz
@Mystic nie wiem gdzie słyszałeś ale raczej można sobie hasać bez wiekszych problemów
jest to dość duży obszar więc nie jestem w stanie ci wytłumaczyć gdzie dokladnie kopać bo miejsc jest wiele

nie wiem kto i jak ale w tym roku ktoś sobie przywłaszczył 'tunel' który jest zaraz przy ulicy i teraz trzeba zapłacić pare złotych za wejście
poza tym jest tam też kilka miejsc prywatnych i firm przy kopalni lecz cała reszta jest otwarta.
Odpowiedz
najlepiej szukać miejsca w odległości do 150 m od kopalni lub więcej i kilkanaście centymetrów pod powierzchnia (przyda się saperka) dużo opali mlecznych można znaleźć akurat tam a jak trafisz na podłoże skalne to i może ładny chryzopraz
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości