Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPAL - gdzie sprawdzić czy naturalny
#21
Ten znak probierczy był używany jeszcze 30 lat temu. Pierścionek to lata 70-te lub 80-te. Opal jak napisał Opal Kingdom
jest naturalny, ale nie tak stary. W tego typu pierścionku stuletni opal byłby bardzo zniszczony. Ten wygląda całkiem nieźle Uśmiech
Świat jest pełen nieograniczonej wiedzy. Naszym zadaniem jest jej zdobywanie i dzielenie się z innymi  http://www.krissart.pl/
Odpowiedz
#22
[attachment=6405 napisał(a):         Opal Kingdom pid='20633' dateline='1437991936']tak 99% tego typu to syntetyki i to kiepskie - najczęściej niebiesko-zielone 'plastiki'

rozumiem o co ci chodzi jesli chodzi o diamenty .. ja mialem na mysli 'mode' która panuje (zwłaszcza w naszym kraju) bo to klienci chcą coś co będzie wyglądać JAK diamenty ale tanie i dobre Uśmiech
jest tak dlatego że pod koniec lat 30stych XXwieku firma 'de Beers' wydała grube pieniądze na kampanie diamentową która jak widać powiodła się i funkcjonuje do dzisiaj - to oni wprowadzili mode na pierscionki zaręczynowe z diamentami - wcześniej modne były unikatowe kamienie które czymś się odróżniały i to właśnie opal byl jednym z najbardziej pożądanych Uśmiech
poza tym ceny diamentów bylyby o wiele niższe gdyby deBeers nie kontrolował rynku i nie trzymał tony diamentów w sejfach

białe szafiry i topazy to chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o naturalne kamienie ...lecz 'diamenty' to nie moja działka więc może inni mają jakieś pomysły.
ps, ametyst to fioletowy kwarc i nie bardzo rozumiem określenia 'biały ametyst' poza tym ze to taki chwyt marketingowy Niezdecydowany


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#23
Uciekł tekst który napisałam. Otóż że Stanów Zjednoczonych przypłyneła ta oto zawieszka/kamień ,znalazłam go w kosmetyczce w samochodzie który kupiłam ?Jestem ciekawa jaka ma wartość i czy to opal australijski
Odpowiedz
#24
Jakość zdjęć jest marna ale chyba jest to opal i raczej australijski. Jeżeli jest efekt opalizacji to po wielkości wartość w granicach 30-50 pln. Podobnej wielkości i bez matriksa kupiłem na giełdzie minerałów w wawie za trzy dyszki.
apsolwent oślej łafki
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości