Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPAL - gdzie sprawdzić czy naturalny
#1
witam

gdzie sprawdzę opale czy są naturalne?
Odpowiedz
#2
dobre zdjęcie powinno wystarczyć (najlepiej kilka)

lub można iść do złotnika który ma doświadczenie z opalami
*nie każdy 'jubiler' czy złotnik zna się na opalach
Odpowiedz
#3
(08-08-2014, 09:21 AM)Opal Kingdom napisał(a): *nie każdy 'jubiler' czy złotnik zna się na opalach

powiem nawet wiecej, nie kazdy jubiler czy zlotnik zna sie na kamieniach w ogole!
Odpowiedz
#4
to prawdaHmmm...
ale opale szlachetne są dość 'specyficznym kamieniem' Uśmiech
... jeśli ma się doświadczenie to dość łatwo rozpoznać nie tylko czy naturalny ale jaki rodzaj itd , bez specjalistycznych badań/testów...
na rynku jest dużo złomu i 'traktowanych' opali lecz jak mówiłem łatwo to rozpoznać poza tym najczęsciej nie są to okazy wysokiej jakości.
można by dużo pisać bo to temat bez końca Uśmiech ale nie tak łatwo wszystko wytłumaczyć

ps. jeśli ktoś szuka naturalnych opali szlachetnych lub potrzebuje informacji dotyczących opali prosze śmiało pisać

pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(08-12-2014, 10:00 PM)Opal Kingdom napisał(a): to prawdaHmmm...
ale opale szlachetne są dość 'specyficznym kamieniem' Uśmiech
... jeśli ma się doświadczenie to dość łatwo rozpoznać nie tylko czy naturalny ale jaki rodzaj itd , bez specjalistycznych badań/testów...
na rynku jest dużo złomu i 'traktowanych' opali lecz jak mówiłem łatwo to  rozpoznać poza tym najczęsciej nie są to okazy wysokiej jakości.
można by dużo pisać bo to temat bez końca Uśmiech ale nie tak łatwo wszystko wytłumaczyć

ps. jeśli ktoś szuka naturalnych opali szlachetnych lub potrzebuje informacji dotyczących opali prosze śmiało pisać

pozdrawiam

Powiedz mi co sadzisz na temat opali laboratoryjnych? Bo ostatnio sie bardzo dziwilem przegladajac zagraniczne strony gdy zobaczylem "lab opal". Nie sadzilem, ze opale tez robia. Troche poszperalem ale nie znalazlem nic konkretnego, poza tym ze sa tansze niz naturalne. Na zdjeciach - niestety nie wysokiej jakosci - wygladaja ladnie i maja swietne kolory. Czemu nie widac opali laboratoryjnych na polskim rynku(ktory jest strasznie biedny w kwestii opali)? Warto sie interesowac tym tematem czy lepiej wystrzegac sie takich kamieni jak ognia? Jesli cena i jakosc kamienia sa dobre to moze warto isc ta droge?
Odpowiedz
#6
może zaczne od końca
w Polsce 'rynek kamieni szlachetnych' nie istnieje ..popularne są np. barwione agaty , kwarc lub swarowski Uśmiech
jeśli coś nie jest popularne to syntetyki też nie będą

Jeśli chodzi o opale to nie ma 'prawdziwych syntetycznych opali' -- są to imitacje -- podobne ale nie to samo --
z syntetycznych najlepsze robi firma gilson (gilson opal) ale nie są takie tanie
w gilsonach 'gra barw' która imituje opalizacje jest nienaturalnie symetryczna
inne imitacje to różne plastiki , żywice? które nawet nie wyglądają jak naturalny opal szlachetny

mnie osobiście syntetyczne kamienie nie interesują i raczej jestem przeciwny ponieważ rynek jest zalany maksymalnie syntetykami i kamieniami najgorszej jakości !

ps. czy warto iść to drogą - to raczej indywidualna sprawa i zależy od 'twojego' podejscia do biżu i kamieni
lecz moim zdaniem na świecie biżu z synt. opalami jest moło ceniona i popularna

pozdrawiam 
Odpowiedz
#7
Za wiele nie powiedzialws o tych lab opalach... Oczywiscie ja wiem ze naturalbe zawsze beda bardziej wartosciowe bo sa naturalne. Syntetyki moze i sa ladne, maja lafne kolory i zadnych zanieczyszczen ale wygladaha poprstu sztucznie. Co do mojego podejsci bardziej wole kmienie naturalne i prawdziwa bizuterie niz chinska masowa tandete. I wk&%&@%&&a mnie jak widze ile gowna sie sprzedaje... Ludzie kupuja ten syf bo tani. Ciesza sie i chwala jaka to oni okazje trafili i ze "nie dali sie naciagnac", a pozniej za tydzien lub dwa jak wyszlo szydlo z worka i sie plastikowa lub z szajsmetalu bizuteria popsula to na wszystkim psy wieszaja i narzekaja jacy to sprzedawcy nie uczciwi.... Ehh a gdzie Ty sprzedajesz swoje kamienie? Masz jakis sklep internetowy?

W polszy ogolnie mamy lipe z kamieniami kolorowymi.sam szrot i odpadki. Wystarczy pojechac do niemcow lub anglii i tm maja o wiele lepsze kamienie.

Btw tak przy okazji kamieni. Co polecacie zamiast diamentow na ramke przy centralny kmieniu kolorowym? Biale amestysty? Czy lepiej biale szafiry? Crykonie wygladaja dobrze ale po pewnym czasie dostaja w kosc i juz nie sa takie ladne. Wiadomo ze diament najlepszy ale cena tez gra role. Moze moissanit(xzy jak to tam sie pisze)? Rozmiary male powiedzmy w przedziale od 1 do 2 mm
Odpowiedz
#8
za dużo nie ma co tu pisać o syntetycznych opalach i w zasadzie sam dobrze je opisałeś. 
pamiętaj też że na zdjęciach może coś wyglądać podobnie ale w rzeczywistości (większość) ma mało wspólnego z naturalnymi opalami - jak pisałem wczesniej 'gilson opal' jest najlepszą imitacją 

jeśli chodzi o tzw. 'accent gemstones' to nie wiem czemu większość chce coś co jest podobne do diamentów np. biale szafiry ?
moim zdaniem lepiej użyć kolorowych kamieni np. niebieskie szafiry lub inne kamienie które bedą tańsze niż diamenty ale za to ciekawsze i oryginalne
z malutkimi kamianiami nie ma takich problemów jak z tymi większymi i są dość tanie

tak czasami sprzedaje opale ale nie mam sklepu
napisz mi co cię interesuje i co potrzebujesz
Odpowiedz
#9
Rozumiem, ze wiekszosc(jesli nie wszystka) srebrnej bizuterii sprzedawanej w polsce z opalem to syntetyki? Bo bo jak to mozliwe ze pierscionki po 50 -70 zl z takimi barwnymi kamieniami sa tak tanie? Innego wytlumaczenia nie widze.

Czemu czemu... Robisz bizuterie? Jesli tak to napewno znasz odpowiedz. Jesli nie, to Ci powiem - bo tak chce klient; lub bo taki jest wzor i kolorowe kamienie nie beda tam dobrze wygladac itp itd. Gdyby plan byl taki zeby dac tam kolorowe kamienie to nawet bym sie nie zastanawial. Ale ze wstawienie np 10x1,5mm diamentow znacznie podnosi cene wyrobu, dlatego zastanawiam się nadjakas alternatywa. Cyrkonie bylyby ok gdyby nie fakt ze "szybko" sie niszcza. taki szafir bedzie znacznie wytrzymalszy.
Pytanie bylo takie - co będzie dobrze wygladac? Bo wiadomo tak sam nie bedzie nigdy ale zeby tez nie bylo lipy. Kiedys widzialem "biale" ametysty takie male ale moim zdaniem byly baaardzo slabe. Nie wiem czy poprostu takie sztuki widzialem czy ten kamien juz tak ma. Nie bylyszczalo sie to tak... Bialych szafirow ani bialych topazow nie widzialem na zywo dlatego szukam pomocy w tej kwestiiJęzyk
Odpowiedz
#10
tak 99% tego typu to syntetyki i to kiepskie - najczęściej niebiesko-zielone 'plastiki'

rozumiem o co ci chodzi jesli chodzi o diamenty .. ja mialem na mysli 'mode' która panuje (zwłaszcza w naszym kraju) bo to klienci chcą coś co będzie wyglądać JAK diamenty ale tanie i dobre Uśmiech
jest tak dlatego że pod koniec lat 30stych XXwieku firma 'de Beers' wydała grube pieniądze na kampanie diamentową która jak widać powiodła się i funkcjonuje do dzisiaj - to oni wprowadzili mode na pierscionki zaręczynowe z diamentami - wcześniej modne były unikatowe kamienie które czymś się odróżniały i to właśnie opal byl jednym z najbardziej pożądanych Uśmiech
poza tym ceny diamentów bylyby o wiele niższe gdyby deBeers nie kontrolował rynku i nie trzymał tony diamentów w sejfach

białe szafiry i topazy to chyba najlepsza opcja jeśli chodzi o naturalne kamienie ...lecz 'diamenty' to nie moja działka więc może inni mają jakieś pomysły.
ps, ametyst to fioletowy kwarc i nie bardzo rozumiem określenia 'biały ametyst' poza tym ze to taki chwyt marketingowy Niezdecydowany
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości