Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zamknąć skórę w srebrze?
#1
Hej kochani,
na poniższej pracy w srebrnej formie został częściowo zamknięty kawałek pomalowanej skóry. Czy ktoś z Was wie jak to jest zrobione?

http://www.olissimart.com/31554,bizuteri...ay-ii.html#
Odpowiedz
#2
Zapewne po prostu skóra została wklejona.
Odpowiedz
#3
(10-15-2014, 08:13 PM)BoBig napisał(a): Zapewne po prostu skóra została wklejona.

Zapewne po prostu masz rację Uśmiech
Jak przygotować taką formę? Wyciąć z blachy podstawę i do niej dospawać/dolutować ukształtowane boki z dospawaną górą?

Kiedy matować? Na końcu?
Odpowiedz
#4
Mam, znalazłam! Uśmiech Za przykładem poniższego kameleona - trzeba przylutować blachę do boków a następnie wyciąć jej nadmiar Uśmiech

http://moonas-kolczyki.blogspot.co.uk/20...n.html?m=1

Później do gotowej formy wsunąć skórę lub inny materiał. W tym przypadku kawałki wykładziny Uśmiech Genialne! Brawo Monika! Uśmiech
Odpowiedz
#5
Oglądałem pierwsze zdjęcie i wygląda, że to jest puszka, albo odlew i skóra jest wpasowana od góry nie jak było pokazane na blogu. Tam jest wklejana wykładzina od spodu, a ramka jest po to żeby zatuszować nierówności. Ta pierwsza przywieszka ma cienką i niską ramkę (kastę ). Przypuszczam, że gotowy wisior bez skóry został odwrócony i odciśnięty jak stempel na skórze, a potem zaznaczony fragment wycięty z lekkim naddatkiem i wklejony od góry w gotową formę
Odpowiedz
#6
(10-16-2014, 07:44 AM)kriss napisał(a): Oglądałem pierwsze zdjęcie i wygląda, że to jest puszka, albo odlew i skóra jest wpasowana od góry nie jak było pokazane na blogu. Tam jest wklejana wykładzina od spodu, a ramka jest po to żeby zatuszować nierówności. Ta pierwsza przywieszka ma cienką i niską ramkę (kastę ). Przypuszczam, że gotowy wisior bez skóry został odwrócony i odciśnięty jak stempel na skórze, a potem zaznaczony fragment wycięty z lekkim naddatkiem i wklejony od góry w gotową formę

Kriss, to, co mnie najbardziej intryguje, to w jaki sposób się "zamyka" takie formy.
Na tym linku z bloga są kłosy (formy) już zamknięte, zlutowane jeszcze przed włożeniem wykładziny więc chyba jednak była wsuwana na końcu.
Odpowiedz
#7
wg. mnie cały wisior bez centralnej oprawy był zrobiony na gotowo, a skóra została pomalowana przed wklejeniem i wklejona na końcu.
Odpowiedz
#8
(10-16-2014, 08:06 AM)kriss napisał(a): wg. mnie cały wisior bez centralnej oprawy był zrobiony na gotowo, a skóra została pomalowana przed wklejeniem i wklejona na końcu.

Masz rację. Chyba nie ma innej możliwości.
Odpowiedz
#9
gdybym ja miał to robić, to wykonałbym puszkę, wykończył osobno. Przed przylutowaniem opraw odcisną na już pomalowanej skórze, wyciął dokładnie cały element z lekkim naddatkiem, a potem przy pomocy wykałaczek lub patyczków do szaszłyków lekko wcisnął i uformował na kleju do skóry. Ten wzór w środku wg. mnie zrobiony jest na końcu farbą podobną do tych, które używa się do malowania na szkle. Wyciska się je bezpośrednio z tuby. Ostania centralna oprawa z bursztynem powinna być przynitowana do reszty przed oprawą kamienia.
Całość przyznam jest zrobiona ciekawie i wygląda efektownie. Miłej zabawy Uśmiech
Odpowiedz
#10
Wezmę się za taki projekt. Zdecydowanie. Kriss, bardzo Ci dziękuję za uwagi.
Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości