Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książka do nauki złotnictwa
#1
Witam!

Jaką książkę polecicie do nauki złotnictwa, wyrobu biżuterii artystycznej?
Co sądzicie o książce Andrzeja Bandkowskiego "Biżuteria artystyczna - kurs wytwarzania. Czy warto?
Odpowiedz
#2
"tim mcreight the complete metalsmith" jeśli nie przeszkadza ci że po angielsku
Odpowiedz
#3
"Jewelry Concvept and Technology" Oppi Untracht też angielski, po polsku Bandkowski jest OK !
Odpowiedz
#4
Angielski może być choć preferuję polski. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ale czy ktoś potwierdzi albo ma inne opcje?
Odpowiedz
#5
Kup pozycję - Złotnik zawód jakich mało - Dylak Tadeusz. Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Dylaka nie kupuj. Prawie nic tam nie ma poza wyposażeniem warsztatu.

Ja polecam:
"The Theory & Practice of Goldsmithing" Prof.Dr. Erharda Brepohl
i bardzo praktyczna
"Professional Jewelry Making" Alana Revere
Odpowiedz
#7
Na początek zakupiłem książkę Bandkowskiego i Dylaka (nie była droga). Postaram się zdobyć pozostałe propozycje. Jak przeczytam to podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Odpowiedz
#8
Po naszemu masz jeszcze:
"Niezbędnik złotnika" - wytwórnia Antidotum
"Kurs Jubilerstwa" 3 części- Studio Ilona-Art

Obie nie drogie.
Odpowiedz
#9
Przeczytałem już Dylaka i stwierdzam, że BoBig ma rację w książce głównie o wyposażeniu warsztatu. Mimo to sądzę iż pieniądze nie są zmarnowane.
Odpowiedz
#10
Moim zdaniem polskiej literatury brak.

Anglojęzycznej jest sporo ale tez ciezko wybrac cos konkretnego. Niemieckiej widzialem troche ale trzeba znac niemecki Ząbki Ewentualnie Mozesz popatrzec na serie Practical Goldsmithing jest to produkcja niemiecka ale wydanie niemiecko/angielskie. Cudow sie nie ma co spodziewac ale jest tam opisane jak zrobic kilka rzeczy. Duzo zdjec, opisy dosc skromne. Cena dosc wysoka jak przeliczysz na zlotowki. Do nabycia od FISHER.

Osobiscie moge jeszcz polecic Theory and Practice of Goldsmithing.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości